II liga: Domowa porażka koszykarzy Tura z UMKS

koszykówka / Bielsk Podlaski 2014-03-09 13:33:19

Domową porażką zakończyli zmagania w rundzie zasadniczej II ligi koszykarze Tura Bielsk Podlaski, którzy we własnej hali musieli uznać wyższość UMKS Kielce. Goście z Kielc wygrali 76:65.

Po trzech zwycięstwach z rzędu podopieczni Andrzeja Sinielnikowa z optymizmem podchodzili do sobotniego pojedynku z UMKS Kielce. Na początku rywalizacji bielszczanie prowadzili 11:9, jednak przyjezdni szybko zareagowali doprowadzając do rezultatu 16:14 na swoją korzyść. Druga kwarta to przede wszystkim skuteczna gra gości, którzy prowadzili najpierw 28:18, a następnie 36:22.

W drugiej połowie przyjezdni dalej prezentowali wysoką skuteczność, co pozwoliło im osiągnąć blisko dwudziestopunktową przewagę. Po 30 minutach gry kielczanie prowadzili 66:48. W czwartej kwarcie gospodarze pracowali nad zmniejszeniem straty, która w końcowym rozrachunku wyniosła 11 punktów.

Najwięcej punktów dla drugoligowego Tura zdobył Łukasz Kuczyński, który zapisał na swoim koncie 27 punktów i 11 zbiórek.

Tur Bielsk Podlaski - UMKS Kielce 65:76 (14:16; 20:30; 14:20; 17:10)

Tur: Łukasz Kuczyński 27 3x3 (11zb., 4b)., Arkadiusz Zabielski 12 (8zb., 4as., 1p., 2b)., Piotr Brzozowski 7 1x3 (1zb., 3as)., Andrzej Misiewicz 7 (12zb., 1as., 1p)., Tomasz Szczepiński 5 1x3 (1zb)., Kamil Zakrzewski 1x3 (1zb., 2as., 1p)., Robert Iwaniuk 2 (1zb., 2as., 1p., 1b)., Kordian Jóźwiuk 0 (1zb., 1as)., Jakub Jóźwiuk 0 (1zb., 3as., 1p., 1b).

źródło: Tur Bielsk Podlaski