OE: Porażka Jagi w ostatnich minutach

piłka nożna / Białystok 2008-05-07 20:55:53

Jagiellonia przegrała z Legią Warszawa 1:2, a decydującą o zwycięstwie "wojskowych" bramkę zdobył najświeższy z polskich reprezentantów Roger.

Jagiellonia grała bez respektu dla wyżej notowanych legionistów, gospodarze prowadzili otwartą, nastawioną na atak, grę. białostoczanie mogli objąć prowadzenie już w 5 minucie, jednak strzał Renusza obronił bramkarz Legii. W kolejnej akcji strzał Sobocińskiego okazał się minimalnie niecelny, a chwilę to goście cieszyli się z prowadzenia. Błąd defensywy wykorzystał Bartłomiej Grzelak. Ograł on w polu karnym Łatkę oraz Wasiluka i strzałem w długi róg nie dał szans Banaszyńskiemu. Po 11 minutach dobrej gry żółto-czerwoni przegrywali 0:1. Po objęciu prowadzenia Legia przycisnęła. Przed szansą na podwyższenie wyniku stanął strzelec pierwszej bramki Grzelak, jednak zarówno jemu jak i Chinyamie nie udało się trafić w światło bramki. Gospodarzom udało się przetrwać napór "wojskowych”, a 26 minucie po akcji Renusza z Sotiroviciem, bramkę strzałem głową zdobył Remigiusz Sobociński. W ostatnich 15 minutach pierwszej połowy tempo gry nieco spadło, przewagę nadal mieli goście, jednak nie udokumentowali jej ani jedną bramką.

Piłkarze zmienili strony boiska, jednak gra nie uległa zmianie i dziewięć tysięcy kibiców obejrzało sporo walki. Oba zespoły miały swoje szanse na zmianę wyniku, jednak nie udawało się to aż do 89 minuty gdy szarżującego w polu karnym Grzelaka faulował bramkarz Jagiellonii, Jacek Banaszyński. Za to przewinienie popularny „Banan” obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. Z uwagi na fakt, że gospodarze wykonali już komplet zmian w bramce stanął, po raz drugi w tym sezonie, Radosław Kałużny. Rzut karny pewnie wykorzystał Roger. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a duża w tym zasługa Kałużnego. Bramkarz z konieczności dwukrotnie ratował swój zespół przed wyższa porażką.

Porażka Jagiellonii przy niekorzystnych wynikach z innych boisk spowodowała, że podopieczni Dariusza Czykiera, tylko lepszym bilansem bezpośrednich spotkań wyprzedzają drużynę z miejsca barażowego. W ostatniej kolejce ŁKS Łódź- bezpośredni rywal w walce o utrzymanie, zagra z walczącym o możliwość gry w pucharach Lechem. Porażka łodzian da utrzymanie Jagiellonii, jednak, aby nie oglądać się na inne drużyny, białostoczanie muszą wygrać najbliższe wyjazdowe spotkanie z Ruchem. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższą sobotę ok. godziny 21.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: Sobociński 26' - Grzelak 11', Roger 90'(k)
Żółte kartki: Banaszyński - Choto, Rybus, Wawrzyniak