II liga: Tur Bielsk Podlaski przegrał w Kielcach

koszykówka / Kielce 2014-03-15 23:59:36

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski przegrali wyjazdowe spotkanie fazy play-off II ligi z UMKS Kielce 61:82 (12:16, 16:27, 24:8, 9:31). W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest 1:0 dla UMKS.

Po sześciu minutach gry bielszczanie prowadzili 12:5, jednak gospodarze szybko poprawili skuteczność i objęli prowadzenie 16:12. Wysoką skutecznością UMKS Kielce mógł pochwalić się także w drugiej kwarcie, gdy do kosza Tura trafiali Fąfara oraz Busz. Po 16 minutach gry gospodarze prowadzili 35:24. Kolejne minuty pozwoliły UMKS-owi doprowadzić do rezultatu 43:26 na ich korzyść.

W trzeciej kwarcie Tur wykorzystał słabszą dyspozycję gospodarzy, zbliżył się do nich na trzy punkty i przegrywał 40:43. Kolejne minuty przyniosły niespodziewany scenariusz, bowiem po rzucie Kamila Zalewskiego podopieczni Andrzeja Sinielnikowa prowadzili 52:51. O triumfie gospodarzy zadecydowała czwarta kwarta, gdy Tur nie zdobywał punktów, a wyraźnie przebudzili się gospodarze. Po kilku minutach kielczanie prowadzili 67:54, a potem kontrolowali losy końcówki pojedynku. Ostatecznie UMKS wygrał czwartą kwartę 31:9 i cały mecz 82:61.

W drużynie Andrzeja Sinielnikowa najwyższą skutecznością mógł pochwalić się Łukasz Kuczyński, który zdobył 21 punktów i zanotował 10 zbiórek.

Za tydzień koszykarze Tura zmierzą się z UMKS Kielce w Bielsku Podlaskim. BIelszczanie muszą wygrać chcąc pozostać "w grze".

UMKS Kielce - Tur Bielsk Podlaski 82:61 (16:12, 27:16, 8:24, 31:9)

Tur: Łukasz Kuczyński 21 2x3 (10zb., 2as., 2p)., Kamil Zakrzewski 13 1x3 (1zb., 4as., 1p)., Andrzej Misiewicz 11 (11zb., 2as)., Piotr Brzozowski 6 2x3 (1zb., 1p)., Jakub Jóźwiuk 6 (4as., 1b)., Arkadiusz Zabielski 4 (5zb., 2as., 1p)., Kordian Jóźwiuk (2zb., 1as).

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla UMKS Kielce.

źródło: Tur Bielsk Podlaski