II liga: Niespodziewane zwycięstwo Olimpii Zambrów

piłka nożna / Mielec 2014-03-16 17:15:05

Olimpia Zambrów wygrała na wyjeździe aspirującą do awansu do I ligi Stalą Mielec 3:1 (0:0). Dwa gole dla Olimpii zdobył Michał Hryszko, a kolejne trafienie dołożył Michał Poduch.

W 12. minucie strzał na bramkę strzeżoną przez Bogusława Wyparłę oddał Kamil Zapolnik, jednak bramkarz gospodarzy poradził sobie z interwencją. Kolejne minuty to walka o piłkę, która toczyła się głównie w środku pola. W 29. minucie zaskoczyć bramkarza z rzutu wolnego próbował Michał Steć, ale jego strzał został zablokowany. Kilka minut później strzał Krystiana Getingera przeleciał nad bramką Olimpii.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się w 48. minucie, gdy indywidualną akcję przeprowadził Michał Hryszko i z okolic linii pola karnego pokonał bramkarza Stali. Trzy minuty później wrzutkę Michała Stecia wykorzystał Michał Hryszko, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W 76. minucie dobre dośrodkowanie w pole karne gospodarzy posłał Bartosz Sobótka, a głową futbolówkę do bramki wepchnął Michał Poduch. Piłkarze Stali Mielec byli w stanie odpowiedzieć honorowym trafieniem Kamila Kościelnego, który wpisał się na listę strzelców w 86. minucie.

W następną sobotę 22 marca o godzinie 14:00 podopieczni Krzysztofa Zalewskiego podejmą u siebie Olimpię Elbląg.

Stal Mielec - Olimpia Zambrów 1:3 (0:0)
Kamil Kościelny 86' - Michał Hryszko 48', 51', Michał Poduch 76'.

Stal: Wyparło - Duda, Załucki (80' Buczyński), Getinger, Kościelny - Papka, Radulj (77' Żubrowski), Skiba (55' Słotwiński), Domański - Gawęcki (46' Głaz), Łętocha.

Olimpia: Czapliński - Sobótka, Piłatowski, Darda, Gogol - Hryszko (68' Mleczek), Kuczałek (82' Olszewski), Kosiński, Steć - Grzybowski, Zapolnik (76' Poduch).

Żółte kartki: Słotwiński (Stal) - Gogol, Sobótka, Grzybowski (Olimpia).

Sędzia: Michał Woś (Zamość).

Widzów: 3000.