II liga: Koszykarze Tura Bielsk Podlaski pozostają w grze

koszykówka / Bielsk Podlaski 2014-03-22 23:54:18

Koszykarze drugoligowego Tura Bielsk Podlaski pokonali w drugim spotkaniu ćwierćfinałowym UMKS Kielce 82:70 (28:27, 13:16, 20:13, 21:14). Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw pomiędzy tymi zespołami to 1:1.

Wysoką skuteczność koszykarze Tura Bielsk Podlaski prezentowali od pierwszej kwarty, w której po czterech minutach prowadzili 15:4. Wypracowaną przewagę podopieczni Andrzeja Sinielnikowa tracili pod koniec pierwszej kwarty, bowiem wynosiła ona już zaledwie trzy punkty (28:25). Początek drugiej kwarty także należał do gości, którzy za sprawą rzutów Machowskiego prowadzili 32:28. W drugiej kwarcie kielczanie przekroczyli limit fauli, a sporo punktów Tur zdobywał z linii rzutów wolnych. Ostatecznie pierwsza połowa pojedynku w Bielsku Podlaski zakończyła się rezultatem 40:39 na korzyść przyjezdnych.

Od trzeciej kwarty koszykarze Tura byli skuteczni w rzutach z dystansu. Zdobycz punktowa Kamila Zakrzewskiego pozwoliła bielszczanom objąć prowadzenie 52:51, którego, jak się później okazało, Tur nie oddał do końca meczu. Sporo punktów dla gospodarzy padło po rzutach wolnych, a do kosza UMKS Kielce trafiali m.in. Arkadiusz Zabielski, Piotr Brzozowski i Łukasz Kuczyński. Pod koniec trzeciej kwarty Tur prowadził 61:54. Trzy celne rzuty z dystansu w czwartej kwarcie doprowadziły do stanu 72:60. Bielszczanom udało się utrzymać 12-punktową przewagę wygrywając spotkanie 82:70.

Najskuteczniejszym koszykarzem Tura podczas sobotniego pojedynku okazał się Andrzej Misiewicz, który zdobył 19 punktów. Cztery "trójki" zaliczył Kamil Zakrzewski, a Łukasz Kuczyński oprócz 12 punktów zanotował 11 zbiórek.

Kluczowe spotkanie dla losów rywalizacji Tura Bielsk Podlaski z UMKS Kielce zostanie rozegrane w Kielcach.

Tur Bielsk Podlaski - UMKS Kielce 82:70 (28:27; 13:16; 20:13; 21:14)

Tur: Andrzej Misiewicz 19 1x3 (7zb., 3as., 1p)., Kamil Zakrzewski 18 4x3 (5zb., 3as., 2p., 1b)., Arkadiusz Zabielski 16 (6zb., 4as., 4)., Łukasz Kuczyński 12 (11zb., 2as)., Piotr Brzozowski 7 1x3 (3zb., 2p)., Kordian Jóźwiuk 6 2x3 (1zb., 7as., 3p)., Jakub Jóźwiuk 4 (1zb., 3as., 1p)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:1

źródło: Tur Bielsk Podlaski