II liga: Wigry wygrywają w doliczonym czasie gry

piłka nożna / Suwałki 2014-03-23 22:05:05

Drugoligowe Wigry Suwałki pokonały przed własną publicznością Motor Lublin 2:1 (2:1) po dramatycznym meczu, w którym decydujące trafienie padło w doliczonym czasie gry.

W 18. minucie suwalczanie przeprowadzili pierwszą akcję, po której mogła paść bramka. Po dośrodkowaniu Mateusza Żebrowskiego głową uderzał Daniel Michałowski, ale chybił celu. W 33. minucie ze strzałem z woleja Mariusa Stanaitisa poradził sobie Karol Salik, który wypiąstkował futbolówkę. Osiem minut później Tomasza Tuttasa zdecydowanie wyprzedził w polu karnym defensor gości, co wywołało sporo kontrowersji na trybunach i ławce rezerwowych Wigier.

W 53. minucie podania Karola Mackiewicza nie wykorzystał Tomasz Tuttas, który spudłował z trzech meczów. W 65. minucie przewinienia w polu karnym Wigier dopuścił się Mateusz Żebrowski, a pewnym egzekutorem jedenastki był Mateusz Broź. W kolejnych minutach strzały na bramkę gości oddawali Povilas Lukšys oraz Tuttas. W 86. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Tomasz Tuttas, który pewnie uderzył po długim rogu i doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gry dośrodkowanie Roberta Wesołowskiego wykorzystał Piotr Karłowicz, który głową pokonał Pawła Lipca.

- Gratuluję chłopakom zwycięstwa. Moim zdaniem zasłużenie wygraliśmy ten mecz. Bramki padły w końcówce, ale stworzyliśmy sobie dużo sytuacji. Zawodnicy wykonali wszystko to, o czym rozmawialiśmy na odprawie. Naprawdę dali z siebie wszystko, z czego jestem bardzo zadowolony - powiedział podczas pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Wigier Suwałki Donatas Vencevicius.

Po 21. kolejce II ligi Wigry Suwałki plasują się na czwartym miejscu z 36 punktami na koncie. Sklasyfikowana pozycję wyżej Stal Stalowa Wola ma identyczny dorobek punktowy, natomiast do liderującej Pogoni Siedlce suwalczanie tracą tylko trzy "oczka".

Wigry Suwałki - Motor Lublin 2:1 (2:1)
Tomasz Tuttas 84', Piotr Karłowicz 90' - Mateusz Broź 65' (k).

Wigry: Salik - Żebrowski (69' Karłowicz), Porębski, Wenger (83' Lukšys), Karankiewicz, Bogusz, Atanacković, Lauryn, Michałowski (84' Wesołowski), Mackiewicz, Tuttas.

Motor: Lipiec - Zontek, Komor, Stanaitis, Pawłowicz, Broź (80' Jaroń), Lewiński, Król, Kądzior (60' Stachyra), Jonczyk (58' Wrzesiński, 87' Wolski), Tataj.

Żółte kartki: Mackiewicz (Wigry) - Pawłowicz, Broź, Jonczyk (Motor).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

Widzów: 1500.