II liga: Wigry Suwałki remisują bramkowo w Puławach

piłka nożna / Puławy 2014-03-29 17:54:55

Drugoligowe Wigry Suwałki zremisowały wyjazdowy mecz 22. kolejki z Wisłą Puławy 2:2 (0:1). Suwalczanie odwrócili losy rywalizacji w końcówce po golach Povilasa Lukšysa oraz Tomasza Tuttasa.

W pierwszych minutach przewagę optyczną osiągnęli piłkarze Wigier Suwałki, jednak nie trwała ona zbyt długo. Najpierw groźnie atakował Karol Mackiewicz, a kilka minut później Mateusz Żebrowski uderzył nad bramką gospodarzy. W 16. minucie podanie Cwetana Filipowa wykorzystał Konrad Nowak, który minął Karola Salika i umieścił futbolówkę w bramce Wigier. Dziesięć minut później groźną akcję suwalczan zatrzymał Jason Gorskie. W 35. minucie ze strzałem Karola Mackiewicza poradził sobie Nazar Penkowiec. Kolejne akcje "biało-niebieskich" kończyły się niecelnym strzałem Tomasza Tuttasa oraz uderzeniem z dystansu w boczną siatkę Karola Mackiewicza.

W 47. minucie strzału przewrotką próbował Iwan Łytwyniuk, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Karola Salika. Po dziewięciu minutach nad bramką strzelił Daniel Michałowski, a w 57. minucie po uderzeniu Adriana Karankiewicza piłka trafiła w słupek. W 65. minucie barzdo groźny strzał z dystansu oddał Tomasz Porębski, ale świetnie interweniował Nazar Penkowec. Dwie minuty później suwalczan zaskoczył Iwan Łytwyniuk, który zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Sześciu minut potrzebowali piłkarze Wigier, aby zdobyć bramkę kontaktową. W 74. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej Povilas Lukšys wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i zmniejszył stratę gości. Następne minuty to okres ostrej gry, gdy arbiter pokazał kilka żółtych kartek. W 88. minucie faulowany w obrębie szesnastki Wisły Puławy był Piotr Karłowicz, a jedenastkę wykorzystał Tomasz Tuttas doprowadzając do remisu 2:2.

Wigry Suwałki plasują się obecnie na trzecim miejscu w ligowej tabeli z 37 punktami na koncie. Trzy "oczka" więcej zgromadziła pierwsza w tabeli Siarka Tarnobrzeg, natomiast druga Pogoń Siedlce ma 39 punktów, ale swój mecz rozegra w niedzielę. W następnej kolejce suwalczanie w sobotę 5 kwietnia o godzinie 16:30 podejmą przed własną publicznością Stal Mielec.

Wisła Puławy - Wigry Suwałki 2:2 (1:0)
Konrad Nowak 16', Iwan Łytwyniuk 68' - Povilas Lukšys 74', Tomasz Tuttas 88' (k).

Wisła: Penkowec - Budzyński, Pielach, Edwards, Gorskie, Łytwyniuk (78' Pożak), Wiącek, Jabkowski (47' Szczotka), Filipow, Paluch, Nowak (82' Martuś).

Wigry: Salik - Żebrowski (76' Karłowicz), Bogusz, Karankiewicz, Wenger, Atanacković (75' Jeriomenko), Tuttas, Mackiewicz (72' Wesołowski), Lauryn, Michałowski (63' Lukšys), Porębski.

Żółte kartki: Edwards, Wiącek, Pielach (Wisła) - Bogusz, Porębski, Karłowicz, Jeriomenko (Wigry).

Sędzia: Marcin Muszyński (Łódź).