II liga: Trzecia z rzędu wiosenna porażka Olimpii u siebie

piłka nożna / Zambrów 2014-04-05 18:21:45

Trzecią porażkę na oczach własnych kibiców w rundzie wiosennej ponieśli piłkarze Olimpii Zambrów, którzy w 23. kolejce II ligi wschodniej przegrali z Legionovią Legionowo 0:3 (0:2).

Michał Hryszko w walce o piłkę z rywalem / fot. Olimpiazambrow.net

Klarowną okazję do zdobycia gola jako pierwsza stworzyła Olimpia Zambrów, która po akcji Przemysława Jastrzębskiego egzekwowałą rzut wolny z linii pola karnego. Mocny strzał Tomasza Jakuszewskiego z 16 metrów sparował w bok Mateusz Matracki. W 29. minucie świetnie w kierunku Marcina Stańczyka podał Taras Romanczuk, a napastnik Legionovii upadł w polu karnym przed podejmującym próbę interwencji Piotrem Czaplińskim. Prowadzący zawody arbiter zdecydował się podyktować rzut karny, a wobec bramkarza Olimpii nie wyciągnął żadnych konsekwencji. Do jedenastki podszedł Adam Czerkas, a futbolówka po jego strzale trafiła w nogi bramkarza, odbiła się od poprzeczki i wylądowała w bramce. Okazało się, że to dopiero początek złych wieści dla Olimpii, bowiem w 33. minucie Łukasz Grzybowski został ukarany drugą żółtą kartką i wyleciał z boiska. Po pięciu minutach gry w przewadze indywidualnie zagrał Antonio Calderón, znalazł na prawej stronie Adama Czerkasa, a ten strzałem w krótki róg zdobył gola.

W 61. minucie dośrodkowanie Pawła Olszewskiego wylądowało na poprzeczce bramki gości. Kwadrans później zespół Olimpii przed utratą bramki uratował Piotr Czapliński, jednak nie zapobiegł temu w 87. minucie, gdy nad bramkarzem "biało-niebieskich" strzelił Mateusz Pielak. W między czasie pięć minut przed końcem meczu osłabieni zostali także przyjezdni, bowiem na drugą żółtą kartkę zapracował Piotr Gurzęda. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie.

Wypowiedzi trenerów po meczu:

Marek Papszun (trener Legionovii Legionowo): - Cóż na pewno jesteśmy zadowoleni. Zdobyliśmy kolejne trzy punkty. Z pięciu meczów cztery mieliśmy na wyjeździe. Szybko licząc zdobyliśmy na tych wyjazdach 10 punktów. Na tą ligę uważam, że jest to super wynik. Wiedzieliśmy, że czeka nas tutaj trudne spotkanie, jak praktycznie każde. Olimpia też walczy o utrzymanie, jesteśmy w tych samych rejonach tabeli. Uważam, że byliśmy dobrze nastawieni, dobrze przygotowani i dobrze weszliśmy w mecz. Byliśmy stroną dominującą, co potwierdziliśmy tutaj strzeleniem bramki.

Krzysztof Zalewski (trener Olimpii Zambrów): - Gratuluję trenerowi zwycięstwa. Myślę, że decydujące o zwycięstwie gości były dwa momenty: rzut karny, którego podyktowaniem sędzia zaskoczył nie tylko nas, ale i samych zawodników z Legionowa i przede wszystkim skandaliczna i bezmyślna decyzja naszego zawodnika, który dostał drugą żółtą kartkę. Zupełnie nie potrafię tego zrozumieć. To mocno podcięło nam skrzydła.

Olimpia Zambrów - Legionovia Legionowo 0:3 (0:2)
Adam Czerkas 30' (k), 38', Mateusz Pielak 87'.

Olimpia: Czapliński - Olszewski (78' Sobótka), Piłatowski, Gogol, Darda - Hryszko, Kuczałek, Grzybowski, Jakuszewski (46' Kosiński), Jastrzębski (73' Mleczek) - Poduch.

Legionovia: Matracki - Goliński, Lendzion, Gurzęda, Pielak (90' Maciejewski) - Calderón, Tomczyk, Romanczuk, Ryndak (61' Karaszewski - Stańczyk (64' Janusiński), Czerkas (88' Wolski).

Żółte kartki: Grzybowski, Jakuszewski, Czapliński, Sobótka (Olimpia) - Gurzęda, Stańczyk (Legionovia).

Czerwone kartki: Grzybowski (33', za drugą żółtą, Olimpia) - Gurzęda (85', za drugą żółtą, Legionovia).

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce). Liniowi: Tomasz Żołądek, Michał Molenda.