II liga: Wigry zremisowały u siebie ze Stalą Mielec 1:1

piłka nożna / Suwałki 2014-04-05 18:21:50

Po niezbyt ciekawym widowisku Wigry Suwałki zremisowały przed własną publicznością ze Stalą Mielec 1:1 (0:0) w meczu 23. kolejki II ligi wschodniej.

Kołyska piłkarzy Wigier po zdobyciu bramki / fot. Wigrysuwalki.eu

W pierwszej połowie na boisku nie działo się zbyt wiele. Jedyną groźną akcję przeprowadził Bartosz Bujalski, który indywidualnie przedarł się przez zasieki rywali w 13. minucie, ale jego zbyt lekki strzał bez trudu złapał bramkarz.

W 49. minucie niewiele zabrakło, aby Tomasz Tuttas doszedł do piłki, którą posłał w jego kierunku Bartosz Bujalski. W 53. minucie precyzyjne podanie od Karola Mackiewicza otrzymał Aleksandar Atanacković, który niewiele zastanawiając się uderzył z pierwszej piłki i pokonał Wojciecha Daniela. W 75. minucie dobre dośrodkowanie jednego z kolegów wykorzystał Sebastian Łętocha, który strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Wypowiedzi trenerów po meczu:

Włodzimierz Gąsior (trener Stali Mielec): - Chyba remis nikogo nie satysfakcjonuje. Oba zespoły chciały wygrać ten mecz, to było widoczne przy wyniku 1:1, kiedy obie drużyny postawiły na otwartą grę, próbowały stworzyć sobie podbramkowe sytuacje. Nikomu się nie udało i mecz zakończył się remisem. Uważam, że był to mecz na niezłym poziomie. Przyjechaliśmy na najdłuższy wyjazd, po nieudanym początku sezonu szukaliśmy, nie ukrywam trzech punktów. Wigry strzeliły nam bramkę po naszym błędzie. Nie mieliśmy nic do stracenia, dokonaliśmy trzech zmian. Udało nam się strzelić gola na wagę remisu w końcówce. Szkoda, że los się do nas nie uśmiechnął i nie udało nam się zdobyć zwycięskiej bramki, ale jesteśmy zadowoleni z remisu na trudnym terenie i z tak trudnym przeciwnikiem, jakim są Wigry.

Donatas Vencevicius (trener Wigier Suwałki): - Ciężko ocenić ten mecz. Wiadomo, że chcieliśmy wygrać, potrzebowaliśmy tych punktów. Mecz na pewno nie układał się po naszej myśli. W pierwszej połowie żaden z zespołów nie stworzył sobie sytuacji. Po zdobyciu pierwszej bramki, Stal miała gorszy moment gry. Trzeba był strzelić wtedy drugiego gola i wtedy byłoby wszystko jasne. Straciliśmy dziwną bramkę, bo piłka leciała bardzo długo, a nasz obrońca, który jest jednym z wyższych stoperów w tej lidze przegrał głowę. Szkoda, że nie udało się nam skończyć meczu bez straty gola, ale mamy jeszcze dużo spotkań i na pewno będziemy walczyć do końca.

Wigry Suwałki - Stal Mielec 1:1 (0:0)
Aleksandar Atanacković 53' - Sebastian Łętocha 75'.

Wigry: Salik - Żebrowski, Porębski (77' Bartkowski), Wenger, Karankiewicz, Bujalski (65' Karłowicz), Atanacković, Lauryn, Michałowski (77' Wesołowski), Mackiewicz, Tuttas.

Stal: Daniel - Papka, Duda, Załucki, Kardyś, Słotwiński (72' Podstolak), Żubrowski, Głaz, Skiba (58' Radulj), Buczyński (89' Bożek), Gawęcki (65' Łętocha).

Żółte kartki: Tuttas (Wigry) - Głaz, Buczyński (Stal).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Widzów: 1200.

źródło: inf. własne / Wigry Suwałki