Ekstraklasa: Lech Poznań trafił "szóstkę z Jagiellonią

piłka nożna / Białystok 2014-04-05 22:22:28

W 29. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok poniosła kleskę w wyjazdowym meczu z Lechem Poznań, który przegrała 1:6 (0:3). Honorowe trafienie dla białostoczan zanotował Dani Quintana, który w 89. minucie skutecznie wykonał rzut karny.

Lech Poznań trafił "szóstkę z Jagiellonią / fot. Jagiellonia.pl

Gospodarze od początku meczu ruszyli do ataku, co mogło przynieść natychmiastowy efekt. Po prostopadłym podaniu Kaspera Hämäläinena w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Baranem znalazł się Łukasz Teodorczyk, a utracie bramki zapobiegła interwencja Jakuba Tosika. W 7. minucie z lewej strony dośrodkowywał Hubert Wołąkiewicz, a Kasper Hämäläinen strzałem głową pokonał Krzysztofa Barana. W 13. minucie Łukasz Teodorczyk wpisał się na listę strzelców, gdy został bardzo dobrze obsłużony przez asystującego Mateusza Możdżenia. Na 3:0 gospodarze podwyższyli w 24. minucie, gdy piłkę w pole karne wrzucał Gergő Lovrencsics, a zwycięsko z pojedynku w polu karnym wyszedł Łukasz Teodorczyk. Strzał napastnika Lecha Poznań po rękach bramkarza Jagiellonii znalazł drogę do bramki. W 31. minucie podania Daniego Quintany nie wykorzystał Adam Dźwigała, którego strzał wylądował na słupku poznańskiej bramki. Następnie strzału z dystansu próbował Joel Perovuo, ale Krzysztof Kotorowski zdołał sparować piłkę. Świetną okazję zmarnował Szymon Pawłowski, który stanął oko w oko z Krzysztofem Baranem, ale jego próba lobowania bramkarza nie przyniosła zamierzonego rezultatu. W koncówce pierwszej odsłony strzał Marcina Kamińskiego trafił w poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy bliski zdobycia gola był Paulus Arajuuri, jednak po jego strzale głową futbolówka zatrzymała się na słupku. W 53. minucie padł czwarty gol dla "Kolejorza". Zgranie futbolówki głową przez Gergő Lovrencsicsa wykorzystał Łukasz Teodorczyk, który po strzale w długi róg skompletował hat-tricka. Po kilkunastu minutach pojedynek sam na sam z Krzysztofem Kotorowskim przegrał Dawid Plizga. Zaledwie moment potrzebował Dawid Kownacki, aby po wejściu na boisko wpisać się na listę strzelców. Młody zawodnik wykorzystał podanie Daylona Claasena podwyższając na 5:0. Szósty gol dla Lecha Poznań to już dzieło Gergő Lovrencsicsa. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na bramkę gospodarzy strzelał Ugochukwu Ukah, piłka odbiła się od ręki Paulusa Arajuuriego, co sprawiło, że arbiter podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Dani Quintana, który nie pomylił się zdobywając honorowego gola dla białostoczan.

Wypowiedzi trenerów po meczu:

Mariusz Rumak (trener Lecha Poznań): -  Zaczęliśmy tak, jak chcieliśmy dodatkowo byliśmy skuteczni. W drugiej połowie przeciwnik zmienił sposób grania, częściej był przy piłce. My dokładaliśmy kolejne bramki. Kilka rzeczy zauważyłem bardzo dobrych z mojego punktu widzenia. Tylko trzech obcokrajowców rozpoczęło mecz w pierwszym składzie. Zagrało pięciu wychowanków, jeżeli wliczać w to Kotorowskiego, który jest tutaj już bardzo długo. Myślę, że ta droga dla Lecha jest bardzo dobra. Wielkopolanie, Lechici i dobrzy obcokrajowcy. Teraz jedziemy do Zabrza.

Piotr Stokowiec (trener Jagiellonii Białystok): - Gratuluję Lechowi bardzo dobrego spotkania. Można powiedzieć, że w każdym elemencie byliśmy słabsi i zasłużenie przegraliśmy. Jedyne co mogę powiedzieć to, to że byliśmy bezradni. Szukaliśmy punktów zaczepienia ale Lech nas zdominował. Najbardziej boli mnie to, że od Lecha odstawaliśmy nie tylko piłkarsko, a również jeżeli chodzi o zaangażowanie. Dostaliśmy lekcję i wracamy do Białegostoku szykować się do półfinału Pucharu Polski. Teraz okaże się jaką jesteśmy drużyną i jakim jestem trenerem. Spotkanie sobie przeanalizujemy jutro.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 6:1 (3:0)
Kasper Hämäläinen 7', Łukasz Teodorczyk 13', 24', 53', Dawid Kownacki 76', Gergő Lovrencsics 78' - Dani Quintana 89' (k).

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 32. Mateusz Możdżeń, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 20. Hubert Wołąkiewicz - 11. Gergő Lovrencsics, 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty (76, 24. Dawid Kownacki), 19. Kasper Hämäläinen (81, 31. Dimitrije Injac), 8. Szymon Pawłowski (62, 22. Daylon Claasen) - 10. Łukasz Teodorczyk.

Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran - 15. Jakub Tosik (46, 10. Nika Dzalamidze), 19. Ugochukwu Ukah, 18. Martin Baran, 7. Giorgi Popchadze - 99. Dani Quintana, 8. Joel Perovuo, 4. Michał Pazdan, 14. Adam Dźwigała (65, 11. Sebastian Rajalakso), 20. Maciej Gajos (46, 6. Dawid Plizga) - 9. Bekim Balaj.

Żółte kartki: Trałka (Lech) - Tosik, Pazdan (Jagiellonia).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 17 681.

źródło: inf. własne / Jagiellonia Białystok