Puchar Polski: Jagiellonia przegrała u siebie z Zawiszą 0:2

piłka nożna / Białystok 2014-04-09 21:44:06

W pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski Jagiellonia Białystok przegrała przed własną publicznością z Zawiszą Bydgoszcz 0:2 (0:1). Dla przyjezdnych gole zdobywali Vahan Gevorgyan i Kamil Drygas.

Półfinałową rywalizację rewelacyjnie rozpoczęli piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, którzy objęli prowadzenie po czterech minutach gry. Na drybling zdecydował się Luís Carlos, który bez trudu oszukał Martina Barana, a następnie wyłożył futbolówkę Vahanowi Gevorgyanowi, który strzałem obok słupka zmusił do kapitulacji Krzysztofa Barana. Kilkunastu minut na odpowiedź potrzebowała Jagiellonia, gdy próbę strzału z dystansu podjął Dani Quintana, ale z jego strzałem poradził sobie Wojciech Kaczmarek. Białostoczanie przeważali, jednak nie potrafili udokumentować tego trafieniem. W 31. minucie futbolówkę wrzucał Dani Quintana, a Roberts Savaļnieks uderzył nad poprzeczką. W kolejnych akcjach przed dwiema dobrymi szansami stanął Albańczyk Bekim Balaj. Napastnik Jagiellonii najpierw oddał niecelny strzał głową, a następnie odwrócony tyłem do bramki uderzał obok bramki. W końcówce pierwszej połowy w polu karnym Jagiellonii ponownie ograny został Martin Baran, ale Piotr Petasz oddał nieudany strzał, który nie pozwolił mu podwyższyć prowadzenia gości.

Drugą połowę od strzału z 18 metrów rozpoczął Bekim Balaj, ale piłka znalazła się w rękach bramkarza Zawiszy Bydgoszcz. Niespełna dwadzieścia minut po rozpoczęciu drugiej odsłony "żółto-czerwoni" wybili futbolówkę pod nogi Kamila Drygasa, który strzałem sprzed pola karnego podwyższył na 2:0. Końcówka to dwie bardzo dobre szansy Jagiellonii. Najpierw po wrzutce Daniego Quintany kilkadziesiąt centymetrów obok bramki główkował Adama Dźwigała, a w doliczonym czasie gry nieznacznie pomylił się Dawid Plizga, który wykonywał rzut wolny.

Rewanżowy pojedynek pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Jagiellonią Białystok zostanie rozegrany w następny wtorek 15 kwietnia o 17:45.

Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1)
Vahan Gevorgyan 4', Kamil Drygas 65'.

Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran - 19. Ugochukwu Ukah, 17. Seweryn Michalski, 18. Martin Baran, 2. Filip Modelski (84, 27. Mateusz Piątkowski) - 30. Roberts Savaļnieks (35, 20. Maciej Gajos), 5. Tomasz Bandrowski (55, 14. Adam Dźwigała), 4. Michał Pazdan, 99. Dani Quintana, 6. Dawid Plizga - 9. Bekim Balaj.

Zawisza: 83. Wojciech Kaczmarek - 3. Igor Lewczuk, 32. Łukasz Nawotczyński, 4. André Micael, 11. Sebastian Ziajka - 22. Luís Carlos, 7. Hermes (90, 77. Sebastian Dudek), 14. Kamil Drygas, 9. Jakub Wójcicki, 2. Piotr Petasz (69, 8. Álvarinho) - 19. Vahan Gevorgyan (77, 5. Bernardo Vasconcelos).

Żółte kartki: Savaļnieks, Gajos (Jagiellonia) - Hermes, Luis Carlos, Lewczuk, Drygas (Zawisza).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 6272.