II liga: Olimpia Zambrów zdobyła punkt w Łowiczu

piłka nożna / Łowicz 2014-04-13 13:14:03

Remisem 2:2 (0:0) zakończył się niedzielny mecz 24. kolejki II ligi wschodniej, w którym Olimpia Zambrów konfrontowała się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz.

Zagrożenie pod bramką Olimpii gracze Pelikana stworzyli już w 2. minucie, ale strzał Konrada Kowalczyka odbił w bok Piotr Czapliński. W 8. minucie niecelnie strzelał Przemysław Jastrzębski, a dziewięć minut później zbyt lekko uderzył Łukasz Derbich. Pod koniec pierwszej połowy niecelne próby strzałów podejmowali zambrowianie, a uderzona przez Michała Hryszko piłka, która zmierzała w światło bramki została zablokowana.

Zdecydowanie ciekawsza okazała się druga połowa. W 46. minucie sygnał do ataku dla gospodarzy dał Michał Gamla, którego strzał obronił Piotr Czapliński. W 47. minucie Michał Adamczyk dośrodkował w kierunku Adriana Świątka, który z najbliższej odległości dał gospodarzom prowadzenie. W kolejnych minutach szanse na podwyższenie prowadzenia mieli Adrian Świątek i Patryk Bojańczyk. W 60. minucie z rzutu wolnego wrzucał Bartosz Sobótka, a Michał Hryszko trącił futbolówkę doprowadzając do wyrównania. W 78. minucie po strzale Adriana Świątka piłkę odbił bramkarz Olimpii, ale nie mógł nic zrobić w wypadku dobitki Patryka Bojańczyka. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry faulował we własnym polu karnym Patryk Pomianowski, a gola dla zambrowian z rzutu karnego zdobył Michał Steć.

Pelikan Łowicz - Olimpia Zambrów 2:2 (0:0)
Adrian Świątek 47', Patryk Bojańczyk 78' - Michał Hryszko 60', Michał Steć 87' (k).

Pelikan: Olszewski - Kowalczyk, Brodecki, Demluk, Derbich - Adamczyk, Koman, Gamla (74' Pomianowski), Golański (55' Kosiorek) - Świątek (87' Bończak), Bojańczyk.

Olimpia: Czapliński - Sobótka, Piłatowski, Gogol, Darda - Hryszko, Kuczałek, Kosiński (83' Mleczek), Jastrzębski (72' Jakuszewski), Steć - Poduch.

Żółte kartki: Dremluk, Pomianowski, Kowalczyk (Pelikan) - Steć, Kuczałek (Olimpia).

Czerwona kartka: Pomianowski (86', Pelikan).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).