Puchar Polski: Finał rozgrywek nie dla Jagiellonii Białystok

piłka nożna / Bydgoszcz 2014-04-15 19:41:32

Jagiellonia Białystok zremisowała wyjazdowy mecz rewanżowy w ramach 1/2 finału Pucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz 1:1 (1:0). Białostoczanie nie wykorzystali kilku klarownych okazji, a w dwóch kontrowersyjnych sytuacjach arbiter nie podyktował rzutu karnego dla "żółto-czerwonych".

W 8. minucie pojedynku zbyt lekki strzał Piotra Petasza z rzutu wolnego zatrzymał Jakub Słowik. W 14. minucie golkiper Jagiellonii odbił strzał ze skraju szesnastki, na który zdecydował się Luís Carlos. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu Luísa Carlosa zbyt lekko głową strzelał Piotr Petasz. W 22. minucie piłkę dośrodkowywaną przez Nikę Dzalamidze próbował wybić André Micael, ale dotknął ją w taki sposób, że trafiła pod nogi Adama Dźwigały, który strzałem z sześciu metrów zmusił do kapitulacji Wojciecha Kaczmarka. W 29. minucie strzał z dystansu Vahana Gevorgyana trafił w słupek białostockiej bramki. Sześć minut później bliski zaskoczenia bramkarza gospodarzy był Filip Modelski, którego dośrodkowanie w pole karne mogło znaleźć drogę do bramki, ale zatrzymało się na poprzeczce. W 43. minucie po rzucie rożnym głową strzelał Kamil Drygas, ale trafił wprost w Jakuba Słowika.

W 66. minucie z ogromnym trudem ze strzałem z dystansu Piotra Petasza poradził sobie Jakub Słowik. W 74. minucie po dośrodkowaniu Dawida Plizgi świetną okazję miał Mateusz Piątkowski, który główkował obok bramki. Sześć minut później niewiele pomylił się Kamil Drygas, który podjął próbę strzału z 20 metrów. W 86. minucie Jagiellonia mogła zdobyć gola, który zapewnił podopiecznym Michała Probierza dogrywkę. Dośrodkowanie Daniego Quintany spadło wprost na głowę Mateusza Piątkowskiego, który fatalne spudłował z kilku metrów. Zaledwie minutę później dobre podanie Luísa Carlosa wykorzystał Jorge Kadú, który uderzył po długim słupku obok interweniującego Jakuba Słowika.

W finale, który zaplanowano na 2 maja na Stadionie Narodowym, Zawisza Bydgoszcz zagra ze zwycięzcą pary Zagłębie Lubin - Arka Gdynia.

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)
Jorge Kadú 86 - Adam Dźwigała 22

Zawisza: 83. Wojciech Kaczmarek - 3. Igor Lewczuk, 32. Łukasz Nawotczyński, 4. André Micael, 11. Sebastian Ziajka - 22. Luís Carlos (90, Sebastian Dudek), 14. Kamil Drygas, 7. Hermes, 9. Jakub Wójcicki, 2. Piotr Petasz - 19. Vahan Gevorgyan (79, 23. Jorge Kadú).

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 2. Filip Modelski, 19. Ugochukwu Ukah, 18. Martin Baran, 7. Giorgi Popchadze - 99. Dani Quintana, 4. Michał Pazdan, 22. Rafał Grzyb, 14. Adam Dźwigała (69, 6. Dawid Plizga), 10. Nika Dzalamidze (80, 20. Maciej Gajos) - 9. Bekim Balaj (56, 27. Mateusz Piątkowski).

Żółte kartki: Jorge Kadú (Zawisza) - Dzalamidze, Pazdan, Modelski (Jagiellonia).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).