II liga: Olimpia Zambrów lepsza od Wigier w derbach

piłka nożna / Zambrów 2014-04-27 19:24:50

Olimpia Zambrów okazała się lepsza w derbach województwa podlaskiego, które były rozgrywane w ramach 27. kolejki II ligi wschodniej. Gospodarze pokonali Wigry Suwałki 1:0 (1:0) po bramce Michała Stecia.

W 6. minucie derbowej konfrontacji piłkę w polu karnym Wigier otrzymał Michał Steć, który z sześciu metrów skierował futbolówkę do siatki przyjezdnych. Jedenaście minut później po dośrodkowaniu Bartosza Bujalskiego szansę na zdobycie gola miał Povilas Lukšys, ale jego strzał głową był niecelny. W odpowiedzi obok słupka suwalskiej bramki strzelił Michał Steć. W 29. minucie groźną akcję Wigier przerwał skuteczną interwencją Piotr Czapliński. W 34. minucie niewiele ponad bramką Olimpii strzelił Artur Bogusz, a dwie minuty później strzał głową Adriana Karankiewicza trafił w stojącego na linii bramkowej Bartosza Sobótkę.

W 57. minucie po dośrodkowaniu Michała Hryszko do bramki Wigier trafił Michał Poduch, ale bez cienia wątpliwości skierował futbolówkę do siatki ręką. Cztery minuty później nad bramką główkował Rafał Darda. W kolejnych minutach minimalnie niecelnie strzelali Przemysław Jastrzębski i Łukasz Grzybowski. W 88. minucie "żółtko" za próbę wymuszenia rzutu karnego ujrzał Przemysław Jastrzębski. W doliczonym czasie gry prowadzenie zambrowian mógł podwyższyć Adrian Mleczek, natomiast goście byli kilkukrotnie łapani na spalonym.

Zwycięstwo Olimpii przedłuża nadzieje zambrowian na utrzymanie w gronie drugoligowców. Strata podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego do bezpiecznej ósmej pozycji to 9 punktów. O awansie do I ligi zapomnieć mogą piłkarze Wigier Suwałki, którzy będą walczyli o utrzymanie.

Olimpia Zambrów - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Michał Steć 6'.

Olimpia: Czapliński - Sobótka, Piłatowski, Gogol, Darda - Hryszko (84' Olszewski), Kosiński, Kuczałek (85' Mleczek), Grzybowski, Steć (67' Jastrzębski) - Poduch (69' Zapolnik).

Wigry: Salik - Bogusz (87' Romachów), Lauryn, Karankiewicz, Bartkowski, Tarnowski, Atanacković (71' Karłowicz), Michałowski (59' Mackiewicz), Bujalski, Radzio, Lukšys (57' Tuttas).

Żółte kartki: Poduch, Jastrzębski (Olimpia) - Lauryn, Bogusz, Karłowicz (Wigry).

Sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek). Liniowi: Dariusz Łęgosz, Adrian Sławkowski.