II liga: Olimpia Zambrów efektownie pokonała Concordię

piłka nożna / Zambrów 2014-05-17 20:53:49

Efektownym zwycięstwem Olimpii Zambrów 5:1 (3:0) zakończyła się sobotnia domowa potyczka zambrowian z Concordią Elbląg. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się Kamil Zapolnik i Michał Poduch, a kolejnego gola dołożył Michał Hryszko.

"Biało-niebiescy" otworzyli rezultat meczu już w 5. minucie, gdy po strzale głową Michała Poducha piłka odbiła się od słupka, a szybką poprawką popisał się Michał Hryszko. W 13. minucie precyzyjnie piłkę w pole karne wrzucił Bartosz Sobótka, a strzał głową Kamila Zapolnika znalazł drogę do bramki. Pod koniec pierwszej połowy faulowany w polu karnym Concordii był Kamil Zapolnik, a gola z rzutu karnego zdobył Michał Poduch.

W drugiej odsłonie bramkę szybko zdobyli goście. W 51. minucie po rzucie rożnym i wybiciu futbolówki przed obrońcę Olimpii spadła ona pod nogi stojącego na 16 metrze Hiszpana Juanma, który uderzeniem z powietrza pokonał Piotra Czaplińskiego. Concordia Elbląg nabrała wówczas ochoty do gry, którą szybko wybił im Kamil Zapolnik. Napastnik Olimpii w 68. minucie wykorzystał bardzo dobre podanie Michała Hryszki podwyższając na 4:1. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym wykonywanym przez Przemysława Jastrzębskiego drugiego gola zdobył Michał Poduch.

Olimpia Zambrów - Concordia Elbląg 5:1 (3:0)
Michał Hryszko 5', Kamil Zapolnik 13', 68', Michał Poduch 45' (k), 90' - Juanma 51'.

Olimpia: Czapliński - Sobótka, Piłatowski, Gogol, Darda - Hryszko (72' Mleczek), Kosiński, Grzybowski (79' Jakuszewski), Jastrzębski - Poduch, Zapolnik (74' Dołubizna).

Concordia: Matłoka - Nakatani, Tomczuk (81' Galaniewski), Broniarek (46' Perez), García-Muñoz - Burzyński, Lewandowski (56' Zejglic), Okada, Lopez (46' Ibáñez), Fujikawa - Zapata.

Żółte kartki: García-Muñoz, Tomczuk (Concordia).

Czerwona kartka: García-Muñoz (80', za faul taktyczny, Concordia).

Sędzia: Sławomir Pipczyński (Radom). Liniowi: Artur Oblękowski, Paweł Parszewski.