III liga: Warmia Grajewo vs Sokół Aleksandrów Łodzki 1:0 (0:0)

piłka nożna / Grajewo 2008-05-10 19:58:55

Warmia Grajewo pokonała na własnym boisku zajmującego 4. lokatę w tabeli Sokoła Aleksandrów Łódzki 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył dla gospodarzy w 53. minucie Sebastian Świerzbiński.

Zwycięstwo na wyżej notowanym przeciwnikiem pozwolił grajewianom umocnić się na 9 pozycji w tabeli I grupy III ligi. Od początku spotkania wszystko wskazywało na to, że gospodarze wywalczą komplet punktów. Po wyrównanych pierwszych minutach lekką przewagę wywalczyli piłkarze Warmii. Szans na objęcie prowadzenia nie wykorzystali kolejno Strzeliński oraz dwukrotnie Wierzbicki. Po upływie ponad połowy regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie spotkanie wyrównało się. Oba zespoły miały szansę na zmianę rezultatu lecz do przerwy bramki nie padły.

Video dzięki uprzejmości serwisu e-grajewo.pl

Drugą część gry ponowie lepiej rozpoczęła Warmia. Po zaledwie 7 minutach Sebastian Świerzbiński pokonał bramkarza Sokoła i gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Podrażnieni stratą gola goście przejęli inicjatywę w grze, lecz ich ataki nie przyniosły efektu. Przez końcowe 15 minut gospodarze grali z przewagą 1 zawodnika, po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał obrońca Sokoła. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra, Warmia mogła podwyższyć jednak strzał Mirvy był minimalnie niecelny. Grajewianie zagrali mądrze i zasłużenie wygrali, ich zwycięstwo mogło być okazalsze, jednak zabrakło skuteczności.

Warmia Grajewo - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (0:0)
Świerzbiński 52'
Żółte kartki
: Piwko, Wierzbicki, - Hoderko, Brodecki, Majewski
Czerwona kartka: Brodecki (74. za drugą żółtą)

Warmia: Masłowski - Piwko (62. Kowalko), Piłatowski, Guzowski, Mirva, Tuzinowski,Strzeliński, Juzwa, Gudewicz (78. Łoszakiewicz), Wierzbicki, Świerzbiński (73. Kozikowski)

Sokół: Sima - Słyścio, Wrzesiński, Brodecki,Sztybrych, Krymarys, Golański, Bartos, Grącki (65. Hoderko), Majewski (83. Kowalczyk), Świętosławski

Widzów: 250 (w tym kilkunastu z Aleksandrowa Łodzkiego)