Wissa Szczuczyn górą w derbach powiatu

piłka nożna / Szczuczyn 2014-06-03 20:52:20

We wtorkowe popołudnie w Szczuczynie odbyły się derby powiatu grajewskiego. Spadająca z III ligi Wissa pokonała walczącą o utrzymanie Warmię 2:1 (0:1). Zwycięstwo nic nie dało gospodarzom, a goście jeszcze bardziej skomplikowali sobie walkę o utrzymanie w lidze.

Mecz miał dwie różne odsłony i dwa zmienione po przerwie zespoły. Pierwsza połowa zaczęła się od bardzo ostrożnej gry. Pierwsi groźnie zaczęli atakować goście. W 13. minucie dobrze w pole karne podał Marcin Strzeliński a Paweł Sypytkowski w idealnej sytuacji strzelił obok słupka. Za chwilę Warmia przeprowadziła podobną akcję, a okazję zmarnował Tomasz Dzierzgowski. Wissa pierwszą groźna sytuację stworzyła w 17. minucie. Tomasz Kiljańczyk minął linię obrony i strzelił sprzed linii pola karnego tuż obok słupka. W 23. minucie obrońca gospodarzy nieprzepisowo zatrzymywał w polu karnym Dzierzgowskiego i sędzia pokazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Strzeliński i pewnie uderzył zdobywając bramkę. Od tego momentu zarysowała się wielka przewaga Warmii. Co chwilę było gorąco pod bramką Wissy. Nie przyniosło to żadnego efektu, a kibice łapali się za głowę po kolejnych pudłach. W końcówce Wissa miała kilka okazji do wyrównania, ale zabrakło celnego uderzenia.

Po przerwie wszyscy spodziewali się jeszcze większej przewagi gości. Tymczasem to gospodarze poderwali się do walki, a goście wręcz stanęli w miejscu i zaczęli popełniać błąd za błędem w obronie. To sprawiło, że wielką przewagę uzyskała Wissa. W 48. minucie za zagranie ręką sędzia podyktował rzut karny dla Wissy, ale strzał Mariusza Dzienisa obronił Krzysztof Gieniusz. Dwie minuty później Mateusz Zambrowski w dziecinny sposób minął trzech obrońców i strzelił tuż obok słupka. Podobnie uczynił kilka minut później. W 60. minucie na strzał w długi róg sprzed pola karnego zdecydował się Marcin Gałązka, który doprowadził do wyrównania. To jeszcze bardziej podkręciło gospodarzy i pod bramką Warmii było bardzo gorąco i pachniało kolejnymi bramkami. Na szczęście dla grajewian celowniki gospodarzy były niezbyt dobrze ustawione. W 76. minucie goście przeprowadzili pierwszą groźną akcję w drugiej odsłonie. Strzał Daniela Tuzinowskiego przeleciał jednak obok słupka. W 82. minucie świetną akcję skonstruowała Wissa. Podanie z prawej strony w pole karne posłał Wojciech Łapiński, a piłkę wykorzystał Tomasz Dąbrowski, który wpakował ją do siatki. Po chwili w bliźniaczej sytuacji Tomasz Dąbrowski spudłował. Warmia chciała choćby wyrównać w końcówce. Jednak zabrakło skuteczności i uciekła im szansa na zdobycie bezcennych punktów.

Wissa Szczuczyn - Warmia Grajewo 2:1 (0:1)
Marcin Gałązka 60', Tomasz Dąbrowski 82' - Marcin Strzeliński 21' (k).

Wissa: Mierzejewski - Dzienis (88 P. Marcinkiewicz), Doliwa, Waszkiewicz, Berezowski, Gałązka, Kurcewicz, Zambrowski, Łapiński (90 K. Marcinkiewicz), Kiljańczyk (78 Dąbrowski), Nikitin.

Warmia: Gieniusz - Arciszewski, Domurat, Koszczuk, Randzio (71 Cybulski), Sypytkowski (71 Lekenta), Osypiuk, Kozikowski (71 Tuzinowski), Dzierzgowski, Górski (46 Chyliński), Strzeliński.

Żółte kartki: Kurcewicz, Kiljańczyk (Wissa) - Randzio, Kozikowski, Dzierzgowski (Warmia).

Sędzia: Marek Bilmin (Białystok). Liniowi: Marcin Adamski, Wojciech Jakubczyk.

Widzów: 150 (w tym około 70 z Grajewa).