III liga: Warmia Grajewo pokonała ŁKS 1926 Łomża w derbach

piłka nożna / Grajewo 2014-06-07 11:56:51

W piątkowym derbowym meczu Warmia Grajewo pokonała przed własną publicznością ŁKS 1926 Łomża 3:1 (1:0). Spotkanie decydowało o utrzymaniu w lidze i obfitowało w wiele emocji, bowiem goście kończyli mecz w ósemkę.

Mecz zaczął się od ataków miejscowych. Już w 4. minucie Marcin Strzeliński strzelił z ponad 20 metrów w ręce bramkarza. Kilka minut później Mariusz Baranowski strzelił tuż obok słupka. Swój wyczyn powtórzył za chwilę, ale tym razem piłkę pewnie złapał Krzysztof Gieniusz. Po wrzutce z wolnego Strzelińskiego Łukasz Domurat strzelił głową nad poprzeczką. Za chwilę po rzucie rożnym w piłkę w obrębie szesnastki nie trafił Marcin Arciszewski. W 12. minucie silny strzał Tomasz Brzozowskiego wybił przed siebie bramkarz. Na szczęście nikt nie dobił piłki. Goście nadal atakowali, ale nie potrafili skutecznie zakończyć kilku podbramkowych akcji. W 22. minucie powody do radości mieli kibice gospodarzy. Paweł Sypytkowski strzelił z linii pola karnego, a piłka wpadła do bramki. Cztery minuty później Gieniusz z trudem obronił strzał Brzozowskiego. W odpowiedzi akcję konstruował Sypytkowski, który podał do Pawła Górskiego, ale jego strzał przeleciał nad poprzeczką. Przed końcem pierwszej połowy Daniel Lemański strzelał dwa razy z bliskiej odległości w polu bramkowym. Wspaniale spisał się jednak w tych sytuacjach Krzysztof Gieniusz.

Zaraz po wznowieniu gry po podaniu Strzelińskiego Rafał Kozikowski uderzył głową nad poprzeczką. W odpowiedzi szybką kontrę przeprowadzili goście. Alexander Rodier podał do Lemańskiego, a jego uderzenie ponownie wyłapał pewnie bramkarz. Przez następne minuty kibice oglądali szybkie akcje z obu stron. W 60. minucie trzech zawodników ŁKS- u minął Górski i silnie strzelił tuż obok słupka. Za chwilę Michał Osypiuk w polu karnym strzelił zbyt słabo, aby zagrozić Łukaszowi Trochimowi. Łomżanie dążąc do zmiany wyniku zaczęli faulować. Konsekwencją takiego zachowania była czerwona kartka dla Daniela Lemańskiego. W 72. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Strzeliński. Podał do Dzierzgowskiego, który uderzył z prawej strony pola karnego i piłka wpadła do siatki. ŁKS 1926 Łomża ruszył do odrabiania strat, co sprawiło, iż w ich poczynania wkradła się nerwowość. W 76. minucie w ataku Piotra Chylińskiego faulował Mariusz Baranowski i chwilę później uderzył go w twarz. Sędzia słusznie pokazał mu czerwoną kartkę. Trzecią czerwoną kartkę obejrzał Jason Villagomez w 82. minucie, który w polu karnym uderzył w głowę interweniującego Gieniusza. W 90. minucie było po meczu, gdy po raz drugi do bramki ŁKS-u trafił Tomasz Dzierzgowski, co skończyło się euforią na trybunach i płycie stadionu. Goście walczyli ambitnie do końca i zdobyli honorową bramkę w 94. minucie po rzucie karnym pewnie wykonanym przez Rodiera.

Już po meczu niezwykle zadowolony trener gospodarzy Leszek Zawadzki krótko podsumował mecz.

- Gratuluje chłopakom wielkiego sukcesu. Walczyli wspaniale, grali do końca i to dało wygraną po ostatnich kilku porażkach. To powinno dać nam utrzymanie. Ten mecz pokazał, że zrealizowaliśmy cel jaki postawił zarząd, czyli utrzymanie w lidze. Ogromnie się cieszę.

W trakcie meczu wspaniałą oprawę stworzyli kibice Warmii. Dawno na grajewskim stadionie nie było takiego dopingu. Całkowicie zagłuszyli liczną grupę fanów ŁKS-u. Do tego sprawnie spisały się służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i skończyło się tylko na kilku drobnych incydentach.

Warmia Grajewo - ŁKS 1926 Łomża 3:1 (1:0)
Paweł Sypytkowski 22', Tomasz Dzierzgowski 72', 90' - Aleksander Rodier 90' (k).

Warmia: Gieniusz (90' Boufał) - Arciszewski (43' Lekenta), Domurat, Koszczuk, Randzio, Sypytkowski, Osypiuk, Kozikowski, Dzierzgowski, Górski (74' Chyliński), Strzeliński (85' Cybulski).

ŁKS: Trochim - Staniórski (80' Marcin Malinowski), Ipina, Stankiewicz, Maciej Malinowski, Kacprzyk, Villagomez, Baranowski, Brzozowski (57' Świderski), Rodier, Lemański.

Żółte kartki: Randzio, Chyliński, Cybulski (Warmia) - Lemański (ŁKS).

Czerwone kartki: Lemański (67', za faul), Baranowski (76', za faul), Villagomez (82', za faul).

Sędzia: Patryk Kępka (Olsztyn). Liniowi: Grzegorz Efczyński, Jarosław Wilga.

Widzów: 900 (w tym ponad 100 kibiców z Łomży).