OE: Jagiellonia rozbita w Chorzowie, Jagiellonia w barażach

piłka nożna / Chorzów 2008-05-10 20:59:40

Zapowiadany wyjazd po utrzymanie nie powiódł się. Białostocka drużyna przegrała aż 0:4 z chorzowskim Ruchem. Tak wysoka porażka oraz zwycięstwo ŁKS-u Łódź, spowodowały, że o prawo gry, w kolejnym sezonie, w OE, Jagiellonia powalczy w barażach z drugoligowcem.

W grze Jagiellonii nie było widać presji wyniku. Grając bardzo spokojnie goście pozwolili Ruchowi narzucić swój styl gry. Na szczęście dla białostoczan, wypracowanych sytuacji strzeleckich nie wykorzystali gospodarze. Zwłaszcza napastnik Ruchu, Piotr Ćwieląg raził nieskutecznością, nie trafiając do bramki z 3 metrów. Ataki gospodarzy przyniosły efekt w 26 minucie gry. Dośrodkowanie na bramkę zamienił Janoszka. Starta gola nie zmieniła nic w grze Jagiellonii. Tylko dzięki dobrym interwencjom Sandomierskiego, do przerwy podopieczni trenera Czykiera, nie stracili kolejnych bramek. Młody bramkarz żółto-czerwonych dwukrotnie wychodził zwycięsko z pojedynków sam na sam z napastnikami Ruchu. Dobrą postawą młody bramkarz zrehabilitował się za niepewne zagrania z początku meczu. Przez pierwsze 45 minut gry, sytuacja na wyglądała jakby to gospodarze bardziej zależało na zwycięstwie, a przecież grali o przysłowiową pietruszkę.

Zmiany poczynione w białostockim zespole nie pomogły. Nadal na boisku przeważali niebiescy, co potwierdzili bramką zdobytą w 61 minucie. Na szczęście dla gości Ćwieląg faulował Sandomierskiego i arbiter nie mógł uznać gola. Jednak po upływie kilku minut piłkarzom Ruchu udało się pokonać bramkarza Jagiellonii, który strzał zza pola karnego przepuścił pod brzuchem. Grając bez pomysłu piłkarze gości tracili kolejne bramki. W 79 minucie na 3;0 podwyższył Michał Pulkowski, a 3 minuty później wynik meczu ustalił Piotr Ćwieląg.

Po kompromitująco słabej grze Jagiellonia przegrała w Chorzowie 0:4. Jeśli piłkarze nie zmienią swojej gry, w przyszłym sezonie kibice mogą oklaskiwać ich na II ligowych boiskach. Mecze barażowe rozegrane zostaną pod koniec maja.

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 4:0 (1:0)
Bramki: Janoszka 27',Feruga 68', Pulkowski 79', Ćwielong 81'
Żółte kartki: Pułkowski - Bruno, Kwiek
Czerwona kartka: Bruno 88' (za dwie żółte)

Ruch: Pilarz - Nykiel, Baran, Grodzicki (83.Ninkovic), Jakubowski, Brzyski, Feruga, Nowacki, Pulkowski (82.Sadlok), Ćwielong, Janoszka

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Nawotczyński, Kałużny, Wasiluk (52.Niedziela) - Renusz, Markiewicz (71.Tumicz), Kwiek, Jarecki - Sobociński (46.Bruno), Sotirovic