IV liga: MKS Mielnik - Piast Białystok 0:4 (0:1)

piłka nożna / Mielnik 2008-05-10 21:25:32

W spotkaniu IV ligi Piast Białystok zdemolował na boisku rywala drużynę MKS Mielnik. Podopieczni Jacka Bayera zwyciężyli aż 4:0, a gole strzelali sami napastnicy gości.

Pierwsza połowa nie przyniosła wiele ciekawego. Piast jednak grał konsekwentnie i dopiął swego w 40 minucie. Wówczas prowadzenie dla gości zdobył napastnik białostoczan, Damian Szczęsny. W drugiej części gry na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Przyjezdni byli lepsi w każdym aspekcie.

W 67 minucie drugą bramkę dla Piasta strzelił ostatnio imponujący skutecznością Piotr Zdzichowicz. Na podwyższenie wyniku trzeba było czekać jedyne 3 minuty. Marcin Gościk, który kilka dni temu obchodził 20-te urodziny, sprawił sobie nieco spóźniony prezent w postaci zdobytej bramki i goście prowadzili już 3:0. Na tym białostoczanie nie poprzestali. Na 2 minuty przed końcem spotkania graczy z Mielnika dobił Piotr Dąbrowski

Dwie wysokie wygrane z rzędu (wcześniej zwycięstwo z Iskrą Narew) świadczą o zwyżce formy piłkarzy ze stolicy Podlasia, którzy będą do końca się liczyć w walce o awans do nowej III ligi.

MKS Mielnik - Piast Białystok 0:4 (0:1).

Bramki: 0:1 – D. Szczęsny [40], 0:2 – P. Zdzichowicz [67], 0:3 - Gościk [70], 0:4 - Dąbrowski [88].

Sędziował: Leszek Bielicki (Zambrów).