IV liga: Sparta Augustów - KS Michałowo 2:0 (1:0)

piłka nożna / Augustów 2008-05-11 14:56:12

Piłkarze Sparty Augustów odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej na własnym boisku. W niedzielne popołudnie pokonali drużynę KS Michałowo 2:0 w spotkaniu rozgrywanym w ramach 24. kolejki IV ligi. Oba gole dla zawodników z grodu nad Nettą zdobył 19-letni napastnik Sparty, Michał Twardowski

Pomimo wielu obaw, jakie towarzyszyły graczom Sparty przed tym meczem, udało się im pokonać niżej notowanych rywali z Michałowa. Bohaterem spotkania został Michał Twarowski, który zdobył oba trafienia dla gospodarzy. Pierwsze z nich zanotował tuż przed przerwą, gdy to w 43. minucie pokonał bramkarza przyjezdnych. Augustowianie w 72. minucie prowadzili już 2:0 i było jasne, że odniosą pierwsze zwycięstwo na własnym boisku w rundzie wiosennej. Z pewnością jedynym ich zmartwieniem była wczorajsza wygrana Piasta, czyli bezpośredniego rywala o awans do nowej III ligi. Jednak dzięki dzisiejszemu zwycięstwu podopieczni trenera Skoczylasa tracą do białostoczan nadal niewiele, bo 3 oczka

Sparta Augustów - KS Michałowo 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0, 2:0 - M. Twardowski [43],[73]

Sędziował: Szymon Śliwiński (Suwałki).

Sparta: Leszczyński - Mikucki (20 Zyskowski), Czereszewski, Mężyński, Kuczyński, Wilczewski (46 Stefanowicz), Radzio, Harasim, Chabasiński, Twardowski, Sobolewski.

KS Michalowo: Grzybko - Chwetko, Ratuszny, P. Werpachowski, Szemiot, Onacik, Gwizdak (60 Doroszko), Michalewicz, Gołdowski, Janiak (80 D. Werpachowski), Domalewski (70 Szczawiński).