III liga: Orzeł Kolno vs OKS Olsztyn 1:1

piłka nożna / Kolno 2008-05-11 20:22:15

Niespodziankę sprawili piłkarze Orła remisując 1:1 z faworyzowanym zespołem z Olsztyna. Przedostatnia drużyna z Kolna urwała punkty walczącym o awans do nowej II ligi piłkarzom OKS-u. Obie bramki padły po przerwie.

Faworytem spotkania był niepodważalnie zespół gości. Od pierwszego gwizdka arbitra piłkarze z Olsztyna zaatakowali. Kolejne strzałom na bramkę Orła brakowało precyzji, bądź dobrze spisywał sie bramkarz gospodarzy. OKS wielokrotnie miał szansę na objęcie prowadzenia, lecz uderzenia lądowały na słupkach i poprzeczce bramki Rakowieckiego. Animuszu gościom starczył na 30 minut, po których mecz się wyrównał. Odważniej zaczęli grać gospodarze, lecz do przerwy nie padł żadna ani jeden gol.

Po 17 minutach drugiej części gry kibice obejrzeli pierwszą bramkę tego spotkania, którą zdobyli niespodziewanie piłkarze Orła. Po strzale Brzezińskiego błąd popełnił bramkarz OKS-u i gospodarze objęli prowadzenie. Niestety przedostatnie drużyna w tabeli cieszyła się zaledwie 5 minut. Rozdrażnieni olsztynianie znów mocno zaatakowali i bramkę na 1:1 zdobył Alancewicz. W ostatnich 20 minutach gry spotkanie wyrównało się, jednak więcej szans na zdobycie zwycięskiej bramki mieli gości. Wynik do końca nie uległ zmianie i Orzeł wywalczył, dość sensacyjnie, punkt.

Orzeł Kolno - OKS 1945 Olsztyn 1:1 (0:0)
Bramki: Brzeziński 61' - Alancewicz 66'
Żółte kartki: Bagiński, Rakowiecki, -

Orzeł: Rakowiecki - Łachacz, Ossowski, Bagiński, Mamadou, Kiełczewski (46' Brzeziński), P.Wszeborowski (68' Gryczan), Sawko, Solecki (88' Kostuch), Bassiriki, Krzywda (46' Łuba).

OKS: Grygorowicz - Michałowski, Alancewicz, Gabrusewicz (64' Szypulski), Rzeźnikiewicz, Spychała, Zakierski, Różowicz, Łukasik, Łukaszewski, Harmaciński (77' Graczyk).