Kolejna porażka Jagiellonii w Młodej Ekstraklasie

piłka nożna / Białystok 2008-05-12 14:06:42

Kolejnej porażki doznali młodzi zawodnicy białostockiej Jagiellonii, występujący w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W meczu 30. kolejki podopieczni Cezarego Łaskiego ulegli na własnym stadionie ekipie Ruchowi Chorzów 1:3 (0:2).

Goście, którzy przyjechali do Białegostoku po czterech kolejnych zwycięstwach bardzo szybko zdobyli dwie bramki i już po 9 minutach prowadzili 2:0, po bramkach Michała Osińskiego i Artura Sobiecha. Szybkie prowadzenie z pewnością ustawiło spotkanie, które przyjezdni spokojnie kontrolowali, a na kwadrans przed jego zakończeniem Sobiech po raz drugi pokonał Czaplińskiego, tym razem skutecznie egzekwując jedenastkę. Jagiellonia w 88. minucie zdobyła honorowego gola, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Stachelski.

Do zakończenia rozgrywek Młodej Ekstraklasy pozostały jeszcze dwie kolejki, w których zespól Jagiellonii zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa i u siebie z ŁKS-em Łódź.

11.05.2008, Białystok: Jagiellonia Białystok (ME) – Ruch Chorzów (ME) 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 – Osiński (3), 0:2 – Sobiech (9), 0:3 – Sobiech (75 –karny), 1:3 – Stachelski (88)

Jagiellonia: Czapliński – Stankiewicz (70. Błażewicz), Gogol, Strózik, Sulkowski, Karwacki (65. Ptaszyński), Piesiecki (46. Kisiel), Marczak, Choiński (46. Komosa), Zubrzycki, Zaniewski (46. Stachelski).

Ruch: Struski - Mikołajek (46. Świerczyński), Mizgajski, Szczypior, Trzmielewski (85. Kuzia) - Siedlarz, Babiarz, Osiński, Maciongowski (65. Jarecki), Goncerz – Sobiech.