Warmia Grajewo drugim finalistą wojewódzkiego PP

piłka nożna / Bielsk Podlaski 2008-05-14 19:09:47

W zakończonym niedawno drugim spotkaniu półfinałowym wojewódzkiego Pucharu Polski III ligowa Warmia Grajewo wygrała na wyjeździe z grającym o klasę rozgrywkową niżej Turem Bielsk Podlaski 3:1 (1:0). Tym samym znamy już skład finału, gdzie oprócz dzisiejszych zwycięzców, zagra Supraślanka Supraśl

Warmia była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Przemawiał za tym fakt rozgrywania spotkań w wyższej, silniejszej klasie rozgrywkowej i co się z tym wiąże posiadania większego boiskowego doświadczenia. Warmia nie miała większych problemów z pokonaniem bielszczan, mimo że przyjechała bez swojego najlepszego strzelca, Sebastiana Świerzbińskiego. Na pierwszą bramkę Warmii trzeba było czekać do końcowych minut pierwszej części spotkania. Gola "do szatni" zdobył 18-letni Rafał Kozikowski.

Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej części meczu było już 2:0. Mający za sobą występy w białostockiej Jagiellonii oraz suwalskich Wigrach Michał Strzeliński był autorem drugiej bramki dla gości. W końcówce spotkania kontaktową bramkę zdobył Marcin Szmurło i dał kibicom zgromadzonym na stadionie w Bielsku Podlaskim cień nadziei na doprowadzenie do dogrywki. Publiczność doczekała się kolejnej bramki, lecz zdobyli ją przyjezdni, a dokładniej Bartłomiej Wierzbicki, który ustalił wynik spotkania.

W finale wojewódzkiego Pucharu Polski Warmia Grajewo zagra z liderującą w IV lidze Supraślanką Supraśl.

Tur Bielsk Podlaski - Warmia Grajewo 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 - Kozikowski [45], 0:2 - Strzeliński [50], 1:2 - Szmurło [87] 1:3 - Wierzbicki [89].