II liga: ŁKS Łomża vs Pelikan Łowicz 0:2

piłka nożna / Łomża 2008-05-17 19:08:00

W „meczu o sześć punków" podopieczni trenera Jakołcewicza, przegrali z ostatnim w tabeli Pelikanem Łowicz. Broniąca się przed spadkiem łomżyńska drużyna mogła już dziś zapewnić sobie utrzymanie, lecz szansy tej nie wykorzystała. Zwycięstwem goście podtrzymali nadzieję na utrzymanie na zapleczu OE.

Od pierwszych minut oba zespoły grały tak by nie stracić bramki. Walka o piłkę w środku pola spowodowała, że sytuacji podbramkowych było bardzo mało. Po nieciekawym początku odważniej zaczęli grać gospodarze, jednak na ich ataki błyskawicznie odpowiedzieli piłkarze Pelikana, do których należały końcowe minuty pierwszej części gry.

Po przerwie inicjatywę przejęli zawodnicy z  Łomży. Szanse na objęcie prowadzenie gospodarze mieli po akcjach Bzdęgi i Gołębiewskiego, jednak nie przyniosły one efektu w postaci bramki. Wynik nie ulegał zmianie aż do 66 minuty, gdy we własnym polu karnym Paweł Jurgielewicz faulował pomocnika Pelikana. Rzut karny pewnie wykorzystał Pacan i niespodziewanie goście objęli prowadzenie. ŁKS znów przycisnął, ale nie potrafił pokonać  Ludwikowskiego. Wynik na 0:2 ustalił na 7 minut przed końcem gry Wyszogrodzki. Piłkarz gości zdobył bramkę po kontrataku swojego zespołu. Do ostatniego gwizdka arbitra nie padła żadna bramka i Pelikan dość niespodziewanie wywiózł z Łomży komplet punktów.

ŁKS Łomża – Pelikan Łowicz 0:2 (0:0)