IV liga: Lider znów zwycięża

piłka nożna / Supraśl 2008-05-17 19:37:12

Po emocjonującym spotkaniu, liderująca w rozgrywkach drużyna Supraślanki pokonała inny zespół z czołówki tabeli Pogoń Łapy. Do przerwy zapowiadała się niespodzianka, jednak w drugiej połowie gospodarze potrafili odrobić straty i przechylić szlę zwycięstwa na swoją stronę.

Goście objęli prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym w 21 minucie wyprowadził Minow. Podwyższenie wyniku dla Pogoni zdobył 14 minut później po kolejnej "jedynastce" Głowicki. Do przerwy utrzymał sie rezultat 0:2 i wiele wskazywało, że podobnie jak jesienią piłkarze z Łap ograją lidera. Po przerwie na boisku rządzili gospodarze, kontaktową bramkę strzelił w 60 minucie Jurczak, wyrównał z rzutu karnego Waluk. Za zagranie ręką z boiska usunięty został jeden z piłkarzy gości i Supraślanka mając przewagę jednego zawodnika w końcowych minutach, strzeliła kolejne dwie bramki.

Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym trenera Czykiera odskoczyć od drugiego w tabeli Sokoła na 6 punktów, jednak sokólczanie grają swoje spotkanie jutro.

Supraślanka Supraśl - Pogoń Łapy 4:2 (0:2)
Jurczak 60, Waluk 81(k), Kujawski 86, Grzegorczyk 90 - Minow 21(k), Głowicki 35(k)
Żółte kartki: Wałuszko, Tomar, Grzegorczyk - Minow
Czerwona kartka: Makowski 82' (Pogoń)

Supraślanka: Wałuszko - Aleksiejczuk (46 Czykier), Jurczak, Korzątkowski, Szpakowski, Waluk, Bernatowicz, Lange (60 Grzegorczyk), Rakowski, Nikołajuk (46 Tomar), Kujawski.

Pogoń: Ciulkin - Gumieniak, Halicki, Demiańczuk, Kulesza, Głowicki, Makowski, Miłosiewicz (60 Czarnowski), Kozicz, Kochanowski (70 Piwko), Minow.