IV liga: Piast Białystok - Promień Mońki 3:0 (0:0)

piłka nożna / Białystok 2008-05-18 14:10:57

W pierwszym niedzielnym meczu 25. kolejki IV ligi Piast Białystok pokonał na własnym boisku zespół Promienia Mońki 3:0. Gospodarze wszystkie bramki zdobyli w drugiej części spotkania i kontynuują passę 4 zwycięstw z rzędu.

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego końcowego rozstrzygnięcia. W 5. minucie gospodarze trafili w słupek bramki gości. Następnie mecz się wyrównał, a tuż przed przerwą Promień w ciągu kilku chwil dwukrotnie poważnie zagroził Piastowi, jednak bez efektu bramkowego. Tuż po przerwie Rafał Ziemkiewicz ładnie zakręcił przy lini końcowej obrońcami Piasta i zagrał dokładnie na piąty metr do Łukasza Studniarka a ten nie atakowany przez nikogo głową fatalnie spudłował i to była najgroźniejsza akcja Promienia w całym spotkaniu. Później do głosu doszli gospodarze i to oni zaczęli panować na boisku. Niezawodnego w ostatnich spotkaniach Piotra Zdzichowicza, pokonał bramkarza przyjezdnych trzykrotnie zaliczając tym samym klasycznego hat-tricka.

Piast Białystok - Promień Mońki 3:0 (0:0)

Bramki: Zdzichowicz (64', 78' 86').

Sędziował : Paweł Swajda (Siemiatycze).

PIAST : Święcicki - R. Słoma, Jurczuk, Zalewski (56' Dąbrowski), Wierciński - P. Słoma, Szczęsny (80' Czeremcha), Grzanka, Frąckiel (46' Ł. Czarnowski) - Klimowicz (46' Gościk), Zdzichowicz. Trener : Jacek Bayer.

PROMIEŃ : Szypcio - Młodzianowski, Wiński, Płoński, Jarocki - Pilczuk (80' Grabowski), Grygo, Rybołowicz, Matela (68' Kobrzyniecki) - Ziemkiewicz, Studniarek (66' Draheim). Trener : Janusz Kaczmarz.