Gimbasket w finale Mistrzostw Polski U-18

koszykówka / Kraków 2008-05-18 15:49:07

W rozgrywanym w Krakowie półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorów, młodzi białostoccy koszykarze, nie znaleźli pogromcy i pewnie awansowali do turnieju finałowego.

Podopieczni trenera Zbigniewa Maliszewskiego, w pierwszym meczu spotkali się z gospodarzami turnieju, zespołem Korony Kraków. Wysoko wygrane dwie pierwsze kwarty, ustawiły przebieg meczu, który białostoczanie ostatecznie wygrali 92:74.

W drugim dniu turnieju Gimbasket rozgrywał spotkanie z rówieśnikami z Piotrkowa Trybunalskiego. Dla przeciwników białostoczan był to mecz, który musieli wygrać, aby myśleć o awansie do finału. Po zaciętej walce to młodzi koszykarze ze stolicy Podlasia, okazali się lepsi i zapewnili sobie grę w turnieju finałowym w Katowicach.

Niedzielny mecz miał decydować o pierwszym miejscu w turnieju. Podobnie jak w poprzednich dniach, Gimbasket, pokonał przeciwników. Tym razem białostoczanom nie sprostali młodzi zawodnicy WTK Włocławek. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia kwarta. Wygrana Gimbasketu 27:16 zadecydowała o końcowym zwycięstwie w turnieju półfinałowym.

Już za dwa tygodnie koszykarze Gimbasketu zagrają w Katowicach w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U18. W grupie podopieczni trenera Maliszewskiego spotkają się z zespołami z Ostrowa Wielkopolskiego, Szczecina, Warszawy.

Korona Kraków - UKS Gimbasket Białystok 74:92 (13:25, 10:20, 23:21, 28:26)
UKS Gimbasket Białystok - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 80:76 (24:15, 16:27, 27:19, 13:15)
TKM Włocławek - UKS Gimbasket Białystok 51:67 (10:15, 21:10, 14:15, 16:27)