IV liga: Sokół Sokółka vs Sparta Augustów 5:1

piłka nożna / Sokółka 2008-05-18 21:12:04

Wicelider podlaskiej czwartej ligi nie zwalnia tempa. Sokólska drużyna, podobnie jak wczoraj pierwsza w tabeli Supraślanka, odniosła wysokie zwycięstwo i wciąż traci tylko 3 punkty do lidera rozgrywek. Dzisiejszym zwycięstwem, podopieczni trenera Wiesława Jancewicza, przedłużyli passę do czterech wygranych z rzędu.

Dzięki dobrej postawie bramkarza gości, piłkarzom Sokoła potrzebowali aż 32 minut by objąć prowadzenie w meczu. Od pierwszego gwizdka sędziego do ataku przystąpili gospodarze, jednak strzały Piotra Andrzejewskiego oraz Kamila Wojtkielewicza pewnie bronił Leszczyński. Golkiper musiał skapitulować po strzale z rzutu karnego Krzysztofa Stelmaszka. "Jedynastka" podyktowana została za zagranie ręką w polu karnym Sparty. Wynik do przerwy nie uległ zmianie i Sokół pomimo znacznej przewagi wygrywał jedynie jedną bramką

Po zmianie stron boiska nadal przeważali gospodarze, a kolejną bramkę strzelił napastnik Sokoła, Piotr Andrzejewski. Chwilę po podwyższeniu prowadzenia, sędzia za faul taktyczny w polu karnym, usunął z boiska jednego z piłkarzy gospodarzy i podopiecznym Wiesława Jancewicza przez ponad 40 minut przyszło grać w osłabieniu. Rzut karny dla Sparty na bramkę zamienił Czereszewski, zmniejszając rozmiary porażki. Pomimo gry w "dziesiątkę" to sokólczanie zdobywali kolejne bramki. W 67 minucie na 3:1 podwyższył Toczydłowski, a w ostatnim fragmencie gry swoje konta bramkowe powiększyli Andrzejewski i Stelmaszek. Od 75 minuty również augustowianie grali w osłabieniu, za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Łukasz Kuczyński.

Co ciekawym meczu Sokół Sokółka wygrał zasłużenie, utrzymując tym samym trzypunktową stratę do Supraślanki. W nadchodzącej kolejce piłkarze z Sokółki zagrają z drużyną z dolnej części tabeli, Wissą Szczuczyn, a Supraślanki spotka się w Zambrowie z tamtejszą Olimpią. Jeśli lider straci punkty z rewelacyjnie grającymi na wiosnę zambrowianami, szykuje się emocjonujący finisz czwartoligowych rozgrywek.

Sokół Sokółka - Sparta Augustów 5:1 (1:0)
Stelmaszek 32'(k), 76', Andrzejewski 47', 86', Toczydłowski 67' - Czereszewski 49'(k)
Żółte kartki: Greś, Sokół, Łomako - Kuczyński, Stefanowski
Czerwone kartki: Giełda 49 '(Sokół), Kuczyński 75'  (Sparta)

Sokół:  Rynkowski - Stelmaszek, Kabelis, Giełda, Doroszczyk, Greś, Wojtkielewicz, Toczydłowski (73 Hawryluk), Łomako (85 Tochwin), Andrzejewski (89 Walukiewicz), Sokół (60 Bogdan)

Sparta: Leszczyński - Kuczyński, Mężyński, Czereszewski, Stefanowski (55 Kawałko), Wilczewski (46 Zyskowski),Sobolewski, Radzio, Chabasiński, Harasim, Twardowski