II liga: Wisła Płock - ŁKS Łomża 4:1 (2:1)

piłka nożna / Płock 2008-05-21 18:56:27

Piłkarze drugoligowego ŁKSu Łomża przegrali na wyjeździe z Wisłą Płock. Porażka ta bardzo komplikuje sytuację w tabeli podopiecznych trenera Jakołcewicza, gdyż punkty zdobyły ekipy bezpośrednio walczące o utrzymanie z „czerwono-białymi”, mianowicie Tur Turek oraz Kmita Zabierzów.

Dla Wisły Płock było to spotkanie o przysłowiową „pietruszkę”. Gospodarze dzisiejszego spotkania już kilka kolejek temu przestali się liczyć w walce o awans do ekstraklasy, a przewagę nad strefą spadkową posiadają na tyle wysoką, że ze spokojem mogą już myśleć o drugoligowych rozgrywkach w przyszłym sezonie. Co innego ŁKS Łomża, która musi walczyć o punkty, by zachować ligowy byt.

Od początku spotkania inicjatywę posiadali gospodarze. ŁKS ograniczał się do gry z kontry. Pierwszy raz poważnie bramce Pronaja gracze Wisły zagrozili w 9. minucie. Mogło być 1:0. Tomasz Łuba ( co ciekawe wychowanek klubu z Łomży ) został wypuszczony w uliczkę przez Bartosza Wiśniewskiego. Pomocnik Wisły wbiegł w szesnastkę i zagrał wzdłuż linii bramkowej lecz Paweł Posmyk nie zdołał wpakować piłki do siatki

W 21. minucie miała miejsce pierwsza składna akcja łomżynian. Piłkę przed polem karnym dostał Kęska, jednak jego szybkie uderzenie obok prawego słupka Binkowskiego. Kilka minut później dobra akcja przyjezdnych przyniosła skutek Bzdęga otrzymał prostopadłe podanie w pole karne, wyszedł na czystą pozycję i technicznym strzałem pokonał Binkowskiego.

Radość podopiecznych trenera Jakołcewicza nie trwała jednak długo. 180 sekund później Peszko dopadł w polu karnym do bezpańskiej piłki i z bliska wpakował ją do siatki. Po tej bramce gospodarze uwierzyli w siebie i zagrali z jeszcze większym impetem. W 40. minucie cudowne uderzenie z 40 metrów oddał obrońca z Płocka Maksymilian Rogalski. Po tym strzale piłka odbiła się od słupka na wysokości okienka i wpadła do bramki bezradnego Pronaja. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli zdobyć kolejne gole, jednak popis nieskuteczności zaprezentowali Peszko i Posmyk.

Druga połowę rozpoczęli gospodarze. Najpierw w 48. minucie z prawej strony w pole karne wpadł Peszko ale uderzył obok bramki. W 53. minucie było już 3:1. Gracze ŁKSu założyli nieudaną pułapkę ofsajdową, sam na sam z Pronajem wyszedł Paweł Tomczyk i pokonał bramkarza rywali. Gracze z Łomży od tej pory statystowali na boisku. Piłkarze z Płocka od 69. minuty grali w dziesiątkę, ponieważ za obelgi w stronę sędziego czerwoną kartką został ukarany Posmyk. Czwartą bramkę grający w osłabieniu gospodarze zdobyli w 75. minucie a jej autorem był Bartosz Wiśniewski, który szczupakiem zaliczył efektownego trafienie. Mógł on jeszcze kilka chwil później po raz kolejny pokonać Pronaja, jednak golkiper z Łomży sparował jego strzał na rzut rożny.

Więcej bramek już w tym spotkaniu nie padło. Rozgromionej dziś ekipie z Łomży pozostało liczyć na zdobycz punktową w kolejnej kolejce, jednak z taką grą jaką dziś zaprezentowali gracze z województwa podlaskiego o utrzymanie w II lidze może być naprawdę trudno.

Wisła Płock - ŁKS Łomża 4:1 (2:1)
Bramki
: 0:1 – Bzdęga [28]. 1:1 – Peszko [31], 2:1 – Rogalski [40], 3:1 – Tomczyk [53], 4:1 – Wiśniewski [75]