IV liga: Supraślanka lepsza w meczu na szczycie

piłka nożna / Zambrów 2008-05-22 18:23:35

W najciekawszym spotkaniu 26. kolejki IV ligi Olimpia Zambrów nie sprostała ekipie lidera rozgrywek, Supraślance Supraśl. Podopieczni Dariusza Czykiera pewnie wygrali na wyjeździe 5:2.

Spotkanie nie rozpoczęło się na dobre, a goście już cieszyli się z prowadzenia. Bramkę otwierającą wynik meczu zdobył w 2 minucie Tomasz Bernatowicz. Podopieczni Dariusza Czykiera, nadal naciskali i po upływie kolejnych 16 minut na 2:0 podwyższył Grzegorz Kujawski. Dośrodkowanie w pole karne Olimpii za krótko wybił jeden z gospodarzy, piłkarz Supraślanki, oddał strzał zza pola karnego, niedając szans golkiperowi zambrowian.  W kolejnym fragmencie gry spotkanie się wyrównało. Szanse z zdobycie bramek mieli gospodarze- Kowalczyk i Modzolewski oraz Nikołaju po stronie gości. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Szybkie tempo gry mogło podobać zgromadzonym na meczu kibicom.

Na drugą połowę mocniej zmotywowani wyszli piłkarze Olimpii, którzy już chwilę po wznowieniu gry mogli zdobyć kontaktową bramkę. Szansę dwukrotnie zmarnował Wilczewski. Goście przetrzymali napór zambrowian i w 68 minucie po składnej akcji kolejną bramkę zdobył kapitan Supraślanki, Wojciech Szpakowski. Gospodarze odpowiedzieli niemal natychmiast, honorowe trafienie zdobył Taras Wołyniec, dobijając strzał Lisa. Kolejne bramki padały w kilkuminutowych odstępach. Na 1:4 podwyższył Tomasz Bernatowicz, a listę strzelców wpisali się ponadto Modzolewski z Olimpii i Rakowski z Supraślanki. Ostatecznie mecz zakończył sie wynikiem 2:5.

Olimpia Zambrów - Supraślanka Supraśl 2:5 (0:2)
Wołyniec 75, Modzelewski 87 - Bernatowicz 2, 77, Kujawski 18, Szpakowski 68, Rakowski 85
Żółte kartki: Wilczewski, Olszewski - Szpakowski, Nikołajuk

Olimpia: Trudnos, Lis, Wołyniec, Fiedorczuk, Modzelewski, Olszewski, Jastrzębski, Wilczewski, Piszczatowski,  W. Kowalczyk, R. Kowalczyk

Supraślanka: Wałuszko, Tupalski, Jurczak, Andrzejewski, Waluk- Szpakowski, Lange, Bernatowicz, Rakowski- Nikołajuk, Kujawski

Przypominamy że o meczu mogą Państwo dyskutować na naszym nowo otwartym forum w temacie "IV liga".