IV liga: Sparta Augustów zatrzymała Piasta

piłka nożna / Augustów 2008-05-22 18:34:06

Sparta Augustów pokonała na własnym boisku Piast Białystok 2:1. Dzięki tej wygranej gracze z grodu nad Nettą zachowują szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Białostoczanie wygrali ostatnie 3 spotkania i pojechali do Augustowa w roli lekkiego faworyta. Warto dodać, iż oba zespoły bezpośrednio rywalizują o 6 lokatę w tabeli, która prawdopodobnie da awans do nowej III ligi. Dzisiejsza wygrana pozwoliła augustowianom zbliżyć się w ogólnej klasyfikacji na 3 punkty do dzisiejszego rywala.

Mecz stał na dobrym poziomie i od pierwszych minut była widoczna przewaga Sparty czego ukoronowaniem był gol w 15 minucie. Po lekkim dośrodkowaniu Piotra Chabasińskiego do piłki dopadł nie pilnowany w polu karnym  Sebastian Radzio i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce gości. Wynik ten nie zmienił się już do przerwy, chociaż było ku temu kilka dogodnych sytuacji z obu stron.

Po przerwie Sparta wyraźnie kontrolowała grę, lecz ani Michał Twardowski ani Rafał Harasim nie byli w stanie wykorzystać swoich dobrych okazji do podwyższenia rezultatu. W 80. minucie spotkania po błędzie w obronie Sparta straciła po wydawało by się niegroźnej akcji gości. Pomocnicy Piasta zagrali długą piłkę na wolne pole, do której ruszył jeden z zawodników gości i mimo że miał na plecach dwóch obrońców to Paweł Leszczyński zdecydował się wyjść z bramki zbyt daleko, wybił piłkę pod nogi piłkarza Piasta, który natychmiast wysokim dośrodkowaniem obsłużył kolegę z zespołu. Ten dopełnił formalności i strzelił tuż przy słupku dla wracającego bramkarza. 5 minut później Dawid Stefanowski pięknym dośrodkowaniem wyłożył piłkę dla Łukasza Sobolewskiego, który ustalił wynik meczu na 2:1.

Przypominamy że o meczu mogą Państwo dyskutować na naszym nowo otwartym forum w temacie "IV liga".