IV liga: Wissa Szczuczyn - Sokół Sokółka 1:4 (0:2)

piłka nożna / Szczuczyn 2008-05-22 19:16:53

Gracze Sokoła Sokółka cały czas podążają za liderującą Supraślanką. Dziś nie dali szans Wissie Szczuczyn i pokonali ją na wyjeździe 4:1.

Od pierwszego gwizdka arbitra widać było, że Sokół przyjechał do Szczuczyna po komplet punktów. Na listę strzelców już w 6 minucie wpisał się Krzysztof Stelmaszek. Sokólski obrońca wykończył strzałem głową dośrodkowanie z rzutu wolnego. Po objęciu prowadzenia goście, jeszcze mocniej przycisnęli Wissę i co chwilę stwarzali kolejne zagrożenie pod bramką Sosnowskiego. W 31 minucie gospodarze wyprowadzili sytuację na doprowadzenie do remisu. W sytuacji sam na sam, bramkarz Sokoła faulował piłkarza miejscowych i sędzia pokazał mu czerwony kartonik. Podopieczni Wiesława Jancewicza przez przeszło godzinę gry musieli grać w osłabieniu. Pomimo gry w dziesiątkę, goście zdobywali kolejne gole. W końcowych minutach pierwszej części prowadzenie Sokoła podwyższył Piotr Andrzejewski. Ten sam zawodnik strzelił bramkę na 3:0. W 76 minucie napastnik gości wykończył akcję Toczydłowskiego. Na pięć minut przed końcem gry, rozmiary porażki zmniejszył Świderski, jednak zwycięstwo, wicelidera podlaskiej IV ligi, przypieczętował Andrej Łomasko, zdobywając czwartą bramkę dla sokółczan.

Zwycięstwem piłkarze Sokoła podtrzymali szansę na wyprzedzenie Supraślanki. Wciąż tracą jedynie 3 punkty do lidera, który jednak podobnie jak drużyna z Sokółki, ostatnio nie traci punktów. Szykuje się więc bardzo interesujący finisz ligi.

Wissa Szczuczyn - Sokół Sokółka 1:4 (0:2)
Bramki: P.Świderski (85) - Stelmaszek (6), Andrzejewski (44, 76), Łomako (87)
Czerwona kartka: Rynkowski (31' - Sokół)
Żółte kartki: Orłowski -

Sokół: Rynkowski - Greś, Stelmaszek, Kabelis, Sołowiej, Hawryluk, Wojtkielewicz, Łomako, Toczydłowski, Sokół, Andrzejewski

Wissa: Sosnowski - Walendzik, Orłowski, A.Doliwa, Dobrzycki, P.Świderski, D.Doliwa, K.Marcinkiewicz, Obrycki, E.Świderski