Gryf Gródek - Puszcza Hajnówka 3:3 (1:2)

piłka nożna / Gródek 2008-05-24 10:51:10

Znakomite spotkanie, jak na V-ligowy poziom, obejrzeli kibice zebrani na stadionie w Gródku. Miejscowy Gryf, po niezwykle zaciętym spotkaniu, szczęśliwie zremisował z hajnowską Puszczą 3:3.

Pierwszy kwadrans spotkania to wyraźna przewaga gospodarzy, którzy dobrze rozgrywając piłkę w środku pola, dochodzili do sytuacji strzeleckich. Po rzucie rożnym w 17 minucie Gryf objął prowadzenie. Do główki najwyżej wyskoczył Bancerewicz i mocnym strzałem nie dał szans Paszkiewiczowi. Dwie minuty później identyczną okazję miał obrońca gości, Pietroczuk, jednak tym razem piłka minęła bramkę o centymetry.

W 26 minucie hajnowianie wyrównali za sprawą strzału Mariusza Banasiuka, który również świetnie zawalczył w powietrzu. Pięć minut później Puszcza wyszła na prowadzenie. Bramkę zdobył bardzo aktywny w całym spotkaniu Andrzej Kicel, który po solowej akcji pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z ostrego kąta. Hajnowianie podbudowani prowadzeniem jeszcze dwukrotnie zagrozili bramce Gryfa, ale w kluczowych momentach zabrakło zdecydowania i precyzji. Po przerwie Puszcza nie spuszczała z tonu i w dalszym ciągu, grając bardzo mądrze, zagrażała miejscowym. W 52 minucie ponownie o swoich umiejętnościach przypomniał kibicom Kicel, który urządził sobie slalom pomiędzy obrońcami gospodarzy, po czym bez trudu pokonał ich bramkarza. Puszcza wydawała się być niezagrożona w tym spotkaniu.

A jednak przyszła pechowa dla hajnowian 64 minuta meczu, w której to stracili oni dwóch kluczowych zawodników. Groźnej kontuzji doznał Jaruga, a za dyskusje z arbitrem z boiska wyleciał Szpakowicz. Osłabieni goście cofnęli się całą drużyną w obręb własnego pola karnego. Gryf w 70 zdobył gola kontaktowego, a w 75 wyrównał. Oba gole dla gospodarzy strzelił Kozłowski. Do końca spotkania Puszcza broniła się rozpaczliwie, ale też skutecznie, bo Gryf nie zdołał stworzyć poważniejszego zagrożenia pod jej bramką.

Wynik meczu pomiędzy Puszczą i Gryfem jest raczej sprawiedliwy, chociaż obie drużyny zapewne czują lekki niedosyt. Niestety spotkanie miało również swoich antybohaterów, na czele z panem Mariuszem Moćkunem. Panowie w czerni niestety nie dostosowali poziomu sędziowania do poziomu gry, przez co zepsuli bardzo dobre widowisko.