ŁKS Łomża spada z II ligi

piłka nożna / Łomża 2008-05-24 18:57:09

Piłkarze ŁKS-u jedynie zremisowali na własnym boisku z Kmitą Zabierzów 0:0, przez co pożegnają się z zapleczem OE. Podopiecznych Czesława Jakołcewicza w walce o utrzymanie wyprzedził Tur Turek, który w meczu ostatniej szansy pokonał Odrę Opole i przy remisie w Łomży zepchną ŁKS do strefy spadkowej.

Piłkarze z Łomży, aby być pewnymi utrzymania potrzebowali kompletu punktów, w przypadku remisu z rewelacyjnie grającą na wiosnę Kmitą, trzeba było liczyć na to, że Odra Opole nie przegra z Turem Turek. Wszystko układało się po myśli Podlasian do 78 minuty, gdy w równolegle rozgrywanym spotkaniu w Opolu, Tur objął prowadzenie, którego nie oddał do końca. Niestety podopiecznym trenera Jakołcewicza nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i prawdopodobnie pożegnają się z II ligą.

Spotkanie w Łomży rozpoczęło się głównie od walki w środku pola. Goście próbowali atakować, jednak ich akcje były zbyt chaotyczne by pokonać Pronaja, a padający deszcz nie ułatwiał piłkarzom dokładnych zagrań. Z upływem minut do głosu coraz wyraźniej dochodzili gospodarze, jednak strzał Kęski był bardzo niecelny, a John Raus uderzył za lekko by pokonać bramkarza gości. Chwilę przed przerwą goście mogli objąć prowadzenie, lecz po strzale napastnika Kmity, piłka o centymetry minęła słupek bramki Pronaja. Do przerwy bramki nie padły, jednak ponieważ w Opolu utrzymywał się remis 0:0 nadal w II byli gospodarze.

Po zmianie stron nadal przeważającą stroną byli gospodarze, bramkę mógł zdobyć Sebastian Kęska, jednak jego strzał z rzutu wolnego wylądował na poprzeczce bramki gości. Kolejne szanse mieli Raus oraz Galiński jednak wynik nadal nie uległ zmianie. W 73 minucie w polu karnym bramkarz gospodarzy faulował napastnika Kmity i sędzia wskazał na „wapno”. Strzał Gawęckiego była za lekki i Pronaj naprawił swoje przewinienie ratując ŁKS od straty bramki. Gdy na stadion dotarła wiadomość, że Tur wygrywa z Odrą 1:0, łomżyńskim zawodnikom zajrzała w oczy wizja spadku. Niestety do ostatniego gwizdka arbitra nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i w kolejnym sezonie nie ujrzymy ich na drugoligowych boiskach.

ŁKS Łomża – Kmita Zabierzów 0:0