III liga: Mazowsze utonęło w Wigrach

piłka nożna / Grójec 2008-05-24 19:10:04

Wygrywając z Mazowszem w Grójcu piłkarze suwalskich Wigier zrobili kolejny krok na drodze do II ligi. To pierwsza wygrana suwalczan na boisku Mazowsza, dodajmy wygrana jak najbardziej zasłużona. Wigry były zespołem lepszym, ale przede wszystkim skuteczniejszym.

Wprawdzie to gospodarze w 20 min. po celnym strzale Jaskólskiego z rzutu karnego objęli prowadzenie 1:0, ale cieszyli się nim zaledwie 8 minut. Wyrównał uderzeniem z 17 m bezpośrednio z wolnego Rafał Trocki. Trzy minuty później prowadzili już podopieczni Zbigniewa Kaczmarka, a gola na 2:1 zdobył Daniel Ołowniuk. Minutę wcześniej o szczęściu mógł mówić bramkarz suwalczan Rafał Gikiewicz, który sparował mocny strzał napastnika Mazowsza na słupek.

Mecz ustawił gol zdobyty w 51 min. przez Łukasza Gikiewicza, po strzale głową. Obecność tego zawodnika w wyjściowej jedenastce to jedna z dwóch niespodzianek przygotowanych przez szkoleniowca Wigier na ten mecz. Drugą było pojawienie się na boisku Andrzeja Niewulisa, który „wpadł” do Grójca ze zgrupowania kadry U-19, z którą przygotowuje się do II rundy eliminacji ME.

Mazowsze Grójec – Wigry Suwałki 1:3 (1:2)
Bramki: Jaskólski (20.- karny) – Trocki (28), Ołowniuk (31), Ł. Gikiewicz (51.)

Wigry: Rafał Gikiewicz - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Andrzej Niewulis, Tomasz Bajko - Paweł Cimochowski, Krzysztof Osiecki, Piotr Rybkiewicz, Rafał Trocki - Daniel Ołowniuk 86. Pietkiewicz), Łukasz Gikiewicz

W zakończonych meczach UKS SMS Łódź pokonał 8:2 Olimpię Elbląg, a Nadnarwianka Pułtusk wygrała 5:1 ze Stalą Głowno.