IV liga: Derby Białegostoku dla Hetmana

piłka nożna / Białystok 2008-05-28 18:27:20

W 28 kolejce Hetman podejmował Piasta. Gospodarze podtrzymali serię dobrych występów i pokonali wyżej notowanych przeciwników prowadzonych przez Jacka Bayera 2:0.

Od pierwszych minut na boisku toczyła się wyrównana walka. Wraz z upływem minut przewagę zyskiwali goście, którym jednak wyraźnie brakowało pomysłu na rozegranie akcji dającej bramkę. Ataki zarówno Piasta jak i Hetmana kończyły się z dala od bramki. W 22 minucie po faulu, rzut wolny w odległości ok. 25 metrów od bramki egzekwowali goście, jednak strzał ugrzęzł w murze gospodarzy, a próbę dobitki pewnie złapał dobrze  dysponowany dziś Drozd. Gdy bramka dla gości wisiała w powietrzu, to Hetman niespodziewanie objął prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką Piasta, piłkarz gospodarzy strzałem z narożnika pola karnego w długi róg, nie dał szans bramkarzowi gości. Strata gola rozdrażniła podopiecznych Jacka Bayera, którzy mocno przycisnęli w ostatnich minutach pierwszej połowy i tylko dzięki dobrej postawie swojego bramkarza gospodarze zawdzięczają to, że do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części gry spotkanie wyrównało się i zgromadzeni na meczu kibice oglądali sporo walki, głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować klarownej sytuacji do zdobycia bramki aż do 81 minuty. Młody piłkarz Hetmana przeprowadził rajd przez prawie pół boiska i przy biernej postawie obrońców podwyższy na 2:0. W ostatnich minutach spotkania, Piast odkrył się i poskutkowało kolejnymi szansami Hetmana. Najdogodniejszej nie wykorzystał Hajduczenia, który na niespełna 2 minuty przed końcem drugiej połowy przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

Hetman Białystok - Piast Białystok 2:0 (1:0)
Śniadach 39', Niesterowicz 81'

Hetman: Drozd, Szymczuk, Konończuk, Wiśniewski, Maliszewski, Niesterowicz, Śniadach,  Kuc, Kantor, Czaplejewicz, Hajduczenia

Piast: Święciński, Jurczuk, Wierciński, Zalewski, Kesler, Słoma,  Frąckiel, Szczęsny, Grzanka,  Gościk, Dąbrowski,