Wygrana polskich hokeistów na trawie

2008-04-08 21:45:05

Polscy hokeiści na trawie pokonali Szwajcarię 3:2 w turnieju kwalifikacyjnym W Japonii do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Nasz zespół przegrywał już 0:2 ale strzelił 3 bramki i nadal zachowuje szanse na wyjazd na olimpiadę.

Mecz rozpoczął się żle dla Polaków lecz szybko zdobyty gol kontaktowy po przerwie uskrzydlił "biało-czerwonych". W 51 min. Polakom wreszcie udało się wykorzystać krótki róg i Tomasz Dutkiewicz doprowadził do remisu. Potem oba zespoły poszły na wymianę ciosów, a bliżsi zdobycia bramki byli Szwajcarzy. Trzy minuty przed zakończeniem po precyzyjnym podaniu Marcina Strykowskiego, Tomasz Choczaj zdobył bramkę na wagę pierwszego zwycięstwa w turnieju.

Wygrana nad Szwajcarami daje polskim hokeistom cień szansy na zajęcie miejsca w czołowej dwójce turnieju. Dwie najlepsze ekipy turnieju zagrają w niedzielę w finale, a jego zwycięzca pojedzie na igrzyska do Pekinu. Polacy muszą jednak pokonać reprezentacje Włoch w czwartek i Niemiec dwa dni później, a także liczyć na korzystne wyniki w innych spotkaniach, także szansę są ale trzeba szczerze powiedzieć, że iluzoryczne.

Polska - Szwajcaria 3:2 (0:2)
Bramki: dla Polski - Marcin Strykowski (38), Tomasz Dutkiewicz (51-kr. róg), Tomasz Choczaj (67); dla Szwajcarii - Philip Keller (10-kr. róg), Thomas Gwahiler (19).