Kubica piąty w GP Europy

2010-06-27 23:22:56

Robert Kubica zajął 5, meijsce w GP europy na torze ulicznym w Walencji. Wygrał Sebastian Vettel z Red Bulla. Niemiecki kierowca prowadził od startu do mety i zasłużenie linię mety minął na pierwszym miejscu.

Na drugiei i trzeciej pozycji finiszowali kierowcy ekipy McLaren-Mercedes - Brytyjczycy Lewis Hamilton i Jenson Button. Warto wspomnieć, że bardzo dobrze w Walencji zaprezentował się kierowca teamu BMW Sauber Kamui Kobayashi. Japończyk w okresie neutralizacji - po wypadku Webbera - znalazł się na trzecim miejscu za Vettelem i Hamiltonem i na tej pozycji jechał do 54. okrążenia, gdy musiał zjechać na zmianę opon. Na tor wyjechał jako dziewiąty, wtedy to Kubica awansował na piąte miejsce. Japończyk przed metą wyprzedził jeszcze dwóch rywali, w tym m.in. Hiszpana Fernando Alonso (Ferrari) i na mecie był siódmy.

Kolejny słaby start zanotował siedmiokrotny mistrz świata Niemiec Michael Schumacher (Mercedes GP), który był 16. W klasyfikacji mistrzostw świata Schumacher jest dopiero dziewiąty mając 34 pkt. Liderem jest Hamilton z dorobkiem 127 pkt. Robert Kubica awansował na 6. miejsce - 83 pkt.