Lech pokonał Inter Baku

2010-07-13 19:51:39

W pierwszym spotkaniu II rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów Lech Poznań pokonał na wyjeździe Inter Baku 1:0 (0:0).

Zwycięskiego gola dla "Kolejorza" zdobył pozyskany przed sezonem Artur Wichniarek, który pokonał golkipera rywali w 47. minucie.

Przez całe spotkanie to zawodnicy Lecha Poznań byli przeważającą stroną. Już w 4. i 12. minucie podopieczni Jacka Zielińskiego stworzyli groźne sytuacje pod bramką mistrza Azerbejdżanu, jednak bez efektów bramkowych.

Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę dośrodkowanie Semira Stilicia wykorzystał Artur Wichniarek, który uprzedził bramkarza i skierował futbolówkę do siatki. Około 60. minuty groźnie uderzał Wichniarek, a chwilę późnniej Marcin Kikut, którego uderzenie piętą z trudem obronił bramkarz gospodarzy.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 21 lipca o godzinie 20:00 na obiekcie w Poznaniu.

İnter Baku - Lech Poznań 0:1 (0:0)
Artur Wichniarek 47'.

İnter: 1. Giorgi Lomaia - 88. Kachaber Mżawanadze, 5. Żiwko Żelew, 15. Volodimir Levin, 18. Ilia Kandelaki - 19. Dawit Odikadze (82, 21. Arif Daşdəmirov), 8. Aleksandr Çertoqanov, 13. Bronislav Červenka, 14. Petyr Złatinow, 6. Dmitri Kruglov (52, 7. Nizami Hacıyev) - 32. Robertas Poškus (83, 20. Ģirts Karlsons).

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 23. Marcin Kikut, 22. Grzegorz Wojtkowiak, 19. Bartosz Bosacki, 2. Seweryn Gancarczyk - 17. Sławomir Peszko (90, 7. Jakub Wilk), 6. Tomasz Bandrowski, 21. Dimitrije Injac, 14. Semir Štilić (64, 8. Jacek Kiełb), 10. Siergiej Kriwiec - 18. Artur Wichniarek (71, 26. Tomasz Mikołajczak).