LE: Remis Ruchu Chorzów na Malcie

2010-07-15 19:46:37

W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europejskiej drużyna z Chorzowa zremisowała na Malce z zespołem Valetta FC 1:1. Spotkanie odbywało się w tropikalnych warunkach.

Goście z Chorzowa objęli prowadzenie w 18 minucie. Po faulu na Sebastianie Olszarze został podyktowany rzut karny, który na bramkę zamienił Wojciech Grzyb. Od tego momentu Ruch cofnął się na własną połowę, a stroną dominującą byli gospodarze, którzy co chwila nacierali na bramkę Krzysztofa Pilarza. Ten jednak spisywał się rewelacyjnie i dopiero w 75 minucie Maltańczycy dopięli swego i doprowadzili do wyrównania.

Mecz rewanżowy odbędzie się 22 lipca w Chorzowie.

Valetta FC - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
Bramki: Terrence Scerri (76) - Wojciech Grzyb (18-karny)
Żółte kartki: Maciej Sadlok, Wojciech Grzyb, Krzysztof Pilarz (Ruch).
Sędziował: Menashe Mashiah (Izrael).

Valetta: Hogg - Caruana, Borg, L. Dos Santos, Falzon (56. Sammut) - Agius, Briffa, D. Dos Santos, Temile - Zammit (66. Scerri), Bezzina (80. Pace).

Ruch: Pilarz - Nykiel, Sadlok, Grodzicki, Jakubowski - Grzyb, Pulkowski, Straka (74. Malinowski), Zając (59. Piech) - Janoszka, Olszar (77. Flis).