LE: Zwycięstwo Wisły na Litwie

2010-07-15 22:10:28

Krakowska drużyna w swoim pierwszym występie w sezonie w Lidze Europejskiej pokonała FK Szawle 2:0 i praktycznie rozstrzygnęła sprawę awansu do kolejnej rundy.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando Wisły, która stwarzała spore zagrożenie pod bramką przeciwników. Jednak napastnicy i pomocnicy, którzy dochodzili do sytuacji strzeleckich, marnowali okazje z dziecinną łatwością. Pierwsza bramka padła dopiero w 78 minucie, a  już dwie minuty później Wiślacy prowadzili 2:0. Łupem bramkowym podzielili się bracia Brożkowie i Krakowianie mogą oczekiwac ze spokojem na mecz rewanżowy, który odbędzie się w Krakowie na stadionie Hutnika.

FK Szawle - Wisła Kraków 0:2 (0:0)

Bramki: Paweł Brożek (78), Piotr Brożek (80)
Żółte kartki: Edvinas Jasaitis

FK Szwale: Kosov - Kancelskis, Lunskis, Pilypas, Silenas, Kolić, Janusauskas (61. Drublionis), Kukulys, Jasaitis (83. Burksaitis), Kozlovs, Viktoravicius (46. Raskov).

Wisła Kraków: Jovanić - Cikos, Kowalski, Cleber, Diaz, Małecki (64. Żurawski), Sobolewski, Garguła (70. Jirsak), Piotr Brożek, Boguski, Paweł Brożek.