Kamil Glik zdobył pierwszą bramkę dla US Palermo

2010-07-19 01:34:50

Pierwszego gola dla swojego nowego zespołu US Palermo zdobył w spotkaniu sparingowym Kamil Glik.

Reprezentant Polski na boisku pojawił się od pierwszej minuty ze względu, iż wystąpić nie mógł podstawowy zawodnik Cesare Bovo. Defensor w środku obrony współpracował z Federico Balzarettim.

Glik rozegrał pełne 90 minut, a bramkę zdobył w 55. minucie podwyższając rezultat spotkania na 5:0. Mecz zakończył się wynikiem 7:0 na korzyść US Palermo.

Polski obrońca do klubu z Sycylii trafił z Piasta Gliwice. Wcześniej występował w Realu Madryt (zespół C) oraz UD Horadada.

W Polsce jedynym seniorskim zespołem, w którym występował była Silesia Lubomia. Glik grał również w juniorskich zespołach tj. MOSiR Jastrzębie Zdrój i WSP Wodzisław Śląski.

US Palermo - WSG Radenthein 7:0 (4:0)
Pajtim Kasami (dwie), Massimo Maccarone (dwie), Kamil Glik, Giulio Migliaccio, Abel Hernandez.