LE: Ruch i Wisła w kolejnej rundzie

2010-07-22 22:00:10

Wisła Kraków wygrała 5:0 (1:0) w spotkaniu rewanżowym II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy z FC Šiauliai i awansowała do III rundy.

Prowadzenie krakowianie objęli w 23. minucie za sprawą Piotra Brożka. Drugiego gola dla wiślaków zdobył w 47. minucie wracający do Białej Gwiazdy Maciej Żurawski. Trzecią bramkę dołożył Júnior Díaz, czwartego gola strzelił Paweł Brożek, a piątego Rafał Boguski. Od 16. minuty FC Šiauliai grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasa Kančelskisa.

Inny polski zespół wystepujący w II rundzie eiliminacji LE, Ruch Chorzów bezbramkowo zremisował na własnym boisku z FC Valetta  Tydzień temu chorzowianie także podzielili się punktami z zespołem z Malty (1:1) i w ostatecznym rozrachunku dzięki bramcezdobytej na wyjeździe awansowali do kolejnej fazy

Rywalem Wisły Kraków w III rundzie kwalifikacji będzie Qarabağ Ağdam z Azerbejdżanu, zaś Ruch zagra z Austrią Wiedeń. Spotkania odbędą się 29 lipca i 5 sierpnia.