Lech przegrał w Pradze 0:1

2010-07-28 01:56:54

W pierwszym meczu III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów zespół poznańskiego Lecha przegrał w Pradze z miejscową Spartą 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w 76. minucie Erich Brabec.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze "Kolejorza", którzy już w przeciągu pierwszych 25 minut stworzyli kilka sytuacji podbramkowych i oddali pięć strzałów na bramkę Jaromira Blazka. W pierwszej połowie najgroźniejszą sytuację Sparta stworzyła w 28. minucie, gdy Manuel Pamić zagrał do Václava Kadleca, jednak ten przeniósł futbolówkę nad poprzeczką poznańskiej bramki. W końcówce pierwszej połowy swoich sił próbowali jeszcze Stilić i Wichniarek, jednak oba strzały zostały zablokowane przez defensorów Sparty.

W 53. minucie poważny błąd popełnił Sergiej Kriwiec, który niecelnie podawał, a piłkę zdołał przejąć Bony Wilfried Guemiand. Na szczęście dla zespołu z Poznania uderzał on niecelnie. W 61. minucie pod zespołowej akcji przed szansą stanął Stilić, jednak jego uderzenie odbiło się od obrońcy i przeleciało nad poprzeczką bramki gospodarzy. W 76. minucie jeden z zawodników Sparty zdecydował się wstrzelić piłkę w pole karne Lecha, gdzie znakomicie odnalazł się Erich Brabec, który dał prowadzenie gospodarzom.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 4 sierpnia (środa) na obiekcie w Poznaniu. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:00.

AC Sparta Praga - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Erich Brabec 76'.

Sparta: 29. Jaromír Blažek - 15. Jiří Kladrubský, 21. Erich Brabec, 2. Tomáš Řepka, 3. Manuel Pamić - 7. Libor Sionko, 4. Niklas Hoheneder, 20. Juraj Kucka, 8. Marek Matějovský (90, 30. Lukáš Hejda), 14. Václav Kadlec (73, 18. Jiří Jeslínek) - 10. Bony Wilfried Guemiand (87, 31. Lukáš Třešňák).

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 22. Grzegorz Wojtkowiak, 19. Bartosz Bosacki, 5. Manuel Arboleda, 2. Seweryn Gancarczyk - 17. Sławomir Peszko, 21. Dimitrije Injac, 15. Kamil Drygas, 14. Semir Štilić (87, 7. Jakub Wilk), 10. Siergiej Kriwiec (85, 26. Tomasz Mikołajczak) - 18. Artur Wichniarek (78, 20. Joël Omari Tshibamba).

Żółte kartki: Guemiand, Kucka - Drygas, Wojtkowiak, Peszko.
Sędzia: Paolo Tagliavento (Włochy).
Widzów: 14 588.