Awans nie dla polskich hokeistów

2008-04-20 16:00:09

Polscy hokeiści na lodzie przegrali w decydującym o awansie meczu z gospodarzami Mistrzostw Świata pierwszej dywizji  - Austriakami 7:3 (1:1, 5:0, 1:2)

Drużyna austriacka wygrała mistrzostwa świata dywizji 1 (grupa A) w Innsbrucku bez straty punktu. Drugie miejsce zajął Kazachstan, a trzecie Polska. Z drugiej grupy do przyszłorocznych MŚ awansowali Węgrzy.

Od początku meczu gospodarze mistrzostw starali się narzucić warunki gry. Już w pierwszej tercji to im się udało, często zagrażali bramce Rafała Radziszewskiego. Jednak efektem ich poczynań była tylko jedna bramka, którą zdobył naturalizowany Kanadyjczyk, Jeremy Rebek. Polacy szybko odpowiedzieli trafieniem Marcina Kolusza. Jednak w drugiej tercji gospodarze zmiażdżyli Polaków aplikując nam 5 bramek i sprawy awansu były rozstrzygnięte. Dla Biało-czerwonych na pocieszenie pozostała trzecia tercja, która wygrali 2:1, jednak cały mecz przegrali aż 3:7.