ME: Szymon Ziółkowski na 5. miejscu

2010-07-28 22:53:07

Szymon Ziółkowski zajął piąte miejsce w finale rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy, które odbywają się w Barcelonie. Polak na półmetku rywalizacji był trzeci, ale w drugiej części zawodów stracił aż dwie pozycje. Złoty medal zdobył Słowak Libor Charfreitag.

Polak w najlepszej swojej próbie uzyskał 77,99 co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Drugi z naszych reprezentantów Wojciech Kondratowicz zajął 7 miejsce. Mistrz Polski uzyskał w swej najlepszej ostatniej próbie uzyskał 75,30.

Srebny medal przypadł dla Włocha Vizzoniego, który w ostatniej próbie posłał młot na odległość 79,12 m, a brązowy dla Krisztiana Parsa z Węgier, który uzyskał 79,06 m.