Zespół Załuski przegrywa w el. LM

2010-07-29 00:12:14

W pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów Celtic Glasgow z Łukaszem Załuską w bramce przegrał w Bradze z miejscowym Sportingiem 0:3 (0:1).

Debiutant w walce o Ligę Mistrzów bezlitośnie rozprawił się ze szkockim klubem. W 26. minucie piłkę ręką w polu karnym Celticu zagrał Ki Sung-Yong, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Osorio Alan. W 76. minucie na 2:0 podwyższył Uwa Echiejile. Wydawałoby się, że takim rezultatem zakończy się ten mecz, jednak w 89. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Matheus i ustalił wynik na 3:0.

Przypomnijmy, iż do niedawna zawodnikiem Celticu był inny polski bramkarz - Artur Boruc, który w tym miesiącu przeniósł się do włoskiej Fiorentiny, gdzie o miejsce w składzie rywalizuje z Sebastianem Freyem. W latach 2005-2008 w barwach Celticu występował także napastnik Maciej Żurawski.

Sporting Braga - Celtic 3:0 (1:0)
Alan (k.) 26', Echiejile 76', Matheus 89'.

Sporting: Felgudiraf, Pinheiro, Garcia, Rodriguez, Echiejile, Vandinho, Madrid, Salino, Alan (90' Barbosa), Cesar, Lima (66' Matheus).

Celtic: Załuska, Loovens, Cha, Hooiveld, Mulgrew, Juarez (79' Forrest), Brown, Ledley, Ki Sung-Yueng, Maloney (70' Murphy), Samaras.

Sędzia: Serge Gumienny (Belgia).
Widzów: 20 187.