Porażki Wisły i Ruchu

2010-07-30 02:29:14

Oprócz Jagiellonii Białystok porażki w III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy odnotowały także dwa inne polskie zespoły - Wisła Kraków i Ruch Chorzów.

Porażkę Ruchu Chorzów z wyżej notowaną Austrią Wiedeń można rzeczywiście zrozumieć, jednak fakt, iż "Biała Gwiazda" nie potrafiła poradzić sobie na własnym obiekcie z drużyną z Azerbejdżanu naprawdę boli.

W Krakowie jedyną bramkę zdobył w 69. minucie Vüqar Nadirov. Od 83. minuty krakowianie grali w dziesiątkę po tym, jak z boiska wyrzucony został Gordan Bunoza. W ostatniej minucie meczu szansę na wyrównanie zmarnował Maciej Żurawski, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Bardzo obiecująco swój mecz rozpoczął Ruch Chorzów, który po strzale Michała Pulkowskiego już w 4. minucie objął prowadzenie. Odpowiedź Austrii była błyskawiczna, niespełna 180 sekund później na listę strzelców wpisał się Roland Linz.

W 43. minucie po błędzie Krzysztofa Pilarza, który minął się z dośrodkowaniem, prowadzenie gościom dał Peter Hlinka. Pół godziny później futbolówkę w siatce chorzowian z najbliższej odległości umieścił Tomáš Jun ustalając wynik meczu na 3:1 na korzyść gości.

Wisła Kraków - Qarabağ Ağdam 0:1 (0:0)
Vüqar Nadirov 69'.

Wisła: 1. Milan Jovanić - 22. Erik Čikoš, 24. Mateusz Kowalski, 6. Gordan Bunoza, 8. Piotr Brożek - 9. Rafał Boguski (46, 19. Patryk Małecki), 7. Radosław Sobolewski, 16. Tomáš Jirsák, 13. Dragan Paljić (67, 17. Andraž Kirm) - 79. Maciej Żurawski, 23. Paweł Brożek (75, 11. Wojciech Łobodziński).

Qarabağ: 1. Fərhad Vəliyev - 5. Maksim Medvedev, 24. Admir Teli, 14. Rəşad Fərhad Sadıqov, 25. Ansi Agolli - 22. Əfran İsmayılov, 13. Ayxan Abbasov, 6. Rəşad Əbülfəz Sadiqov, 77. Giorgi Adamia (90, 8. Aslan Kərimov), 31. Andrejs Rubins (40, 10. Emin İmaməliyev) - 11. Rauf Əliyev (69, 17. Vüqar Nadirov).

Ruch Chorzów - FK Austria Wiedeń 1:3 (1:2)
Michał Pulkowski 4 - Roland Linz 7, Peter Hlinka 43, Tomáš Jun 73

Ruch: 80. Krzysztof Pilarz - 8. Krzysztof Nykiel, 15. Rafał Grodzicki, 21. Maciej Sadlok, 29. Ariel Jakubowski - 6. Wojciech Grzyb, 23. Marcin Malinowski (79, 2. Piotr Stawarczyk), 17. Michał Pulkowski, 14. Łukasz Janoszka (46, 9. Marcin Zając) - 19. Artur Sobiech, 10. Sebastian Olszar (69, 27. Bartosz Flis).

Austria: 13. Heinz Lindner - 15. Petr Voříšek, 4. Aleksandar Dragović, 14. Manuel Ortlechner, 29. Markus Suttner - 7. Florian Klein, 6. Peter Hlinka, 16. Zlatko Junuzović, 18. Michael Liendl (80, 22. Marin Leovac) - 11. Tomáš Jun (86, 8. Patrick Salomon), 9. Roland Linz (77, 10. Schumacher).