Piotr Małachowski mistrzem Europy

2010-08-02 00:57:29

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) został w Barcelonie mistrzem Europy w rzucie dyskiem. Złoty medal zagwarantowała mu druga próba, w której uzyskał 68,87, co jest najlepszym wynikiem w historii tych zawodów. Drugie miejsce zajął  Niemiec Robert Harting - 68,47, a trzeci Węgier Robert Fazekas - 66,43.

To trzeci medal Małachowskiego na wielkiej imprezie lekkoatletycznej. W 2008 roku w Pekinie został wicemistrzem olimpijskim, a przed rokiem w berlińskich mistrzostwach świata przegrał tylko z Hartingiem.

Dziś także brązowy medal zdobyła damska sztafeta 4x100 m kobiet biegnąca w składzie: Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke i Weronika Wedler . Polki uzyskały czas 42,68, co jest nowym rekordem Polski. Wygrały Ukrainki - 42,29 przed Francuzkami - 42,45.